Do čtvrtečního tréninku se zapojili čtyřiadvacetiletý útočník Boris Förster, který v minulosti oblékal například dres Vítkovic, Frýdku-Místku nebo Havířova, má zkušenosti i z nižší německé soutěže.

Druhým nováčkem je jednadvacetiletý záložník Václav Konečný. Kmenový hráč ostravského Baníku podzimní část odehrál v třetiligovém Sulku Zábřeh. „S Vaškem Konečným jsme dohodnuti, přesně takový typ fotbalisty nám chyběl, věřím, že bude velkou posilou," řekl sportovní ředitel FC Hlučín Daniel Černaj. „Förster je u nás na zkoušce, má deset dnů na to, aby nás přesvědčil, abychom ho angažovali," podotkl hlučínský šéf.

Po podzimu jedenáctý celek MSFL neřeší jen příchody. V kádru už momentálně nejsou mladící Kristián Hudeczek a Lukáš Malchárek. „Oba hráči dostali souhlas k tréninku s juniorkou ostravského Baníku," doplnil Černaj.

V pondělí se do přípravy FC Hlučín zapojí také dva slovenští fotbalisté. Jedná se o dvacetiletého ofenzivního záložníka Erika Kudlatu, odchovance MFK Košice, který nastupoval v mládežnických reprezentačních výběrech Slovenska, hrával také za Moldavu a Vyšné Opatské.

Dalším nováčkem je stejně starý stoper Marcel Onder, jehož mateřským klubem je Spartak Myjava, kde se připravoval i s prvním týmem hrajícím Corgoň ligu, za sebou má hostováni v třetiligových Moravanech. V roce 2010 absolvoval testy v Teplicích.

„Oba hráči se k týmu připojí v pondělí. Kromě nich by měla dorazit ještě další čtveřice slovenských hráčů. Na dalších posilách pracujeme," dodal Černaj.