„Přišel Skřehot s Dostálem, ve středu zálohy může hrát i Petr Bogdaň a mít čtyři hráče na tento post mi přijde velký luxus. Všichni tři zmiňovaní se jevili lépe než Franta, proto jsme se po konzultaci s trenéry rozhodli s Frantou ukončit spolupráci," řekl sportovní ředitel FC Hlučín Daniel Černaj.

Mladší z bratrů Hanusů by se mohl stát novou posilou Vendryně, účastníka krajského přeboru.

Dalším hráčem, který nebude v týmu účastníka MSFL pokračovat, je útočník Boris Förster. „Přípravu u nás začal s velkým elánem, ale jeho výkonnost šla postupně dolů. Rozhodli jsme se, že dáme raději přednost našemu odchovanci Ptáčkovi," podotkl Černaj.

Obdobným případem je i stoper Jakub Swiech. „Jakub nastoupil proti Třinci, zápas se mu nepovedl. Na základní sestavu by to asi nevypadalo, nemůže si dovolit dělat hráče na hostování, kteří by naskakovali do zápasů z lavičky," poznamenal Černaj s tím, že k dalším změnám dojde v příštím týdnu.

Jakub Swiech svou hlučínskou zkoušku komentovat nechtěl, jen prozradil, že ve čtvrtek se má hlásit na tréninku v třetiligovém Zábřehu, kam údajně má namířeno také jeho opavský spoluhráč Tomáš Binar.