Jak jste se k angažmá ve Tvrdonicích dostal?

Někdy mezi vánočními svátky, kdy jsem měl v Hlučíně volno, mi volal předseda tvrdonického oddílu Jenda Balga, že by měli zájem posílit trenérskou pozici v Tvrdonicích a udělat vše pro záchranu. Na okrese je totiž nedostatek trenérů.

Nastínil jsem mu, které dny mám v Hlučíně volno, kdy nejsem tolik vytížený. Toto akceptovali a já jsem schopný jim pomoci jeden všední den v týdnu a při koučování na zápase. Plácli jsme si a od půlky ledna jsem nastoupil k přípravě tvrdonického týmu.

V Hlučíně na vás netlačili, abyste se věnoval jen třetiligovému celku?

Hrajeme na jaře ve třetí lize všechno v sobotu, až na jeden zápas v Olomouci. A tam se stejně hraje v neděli dopoledne. Na nedělní odpoledne, kdy hrají Tvrdonice, mám pak vždy osobní volno, stejně jako jeden den v týdnu, a to bude středa.

V zimě jsme se navíc domluvili, že mládežnické týmy dostane na starost místní manažer, takže nebudu muset tolik cestovat po zápasech mládežnických celků. Ve volném čase se tak budu vracet na jih Moravy. Nedokážu sedět s rukama v klíně. Táhne mě to na hřiště. A v této těžké době odmítat práci? To se nedělá.

V jakém stavu jste přebral tvrdonické mužstvo?

Původně jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Mužstvo jsem neznal, snad až na jednoho hráče, kterým byl do té doby hrající kouč David Rebenda. Postavení na dvanáctém místě tabulky s osmi body ale nenechalo tamní funkcionáře klidnými, když si přivedli do týmu tři velmi dobré slovenské hráče na tuhle soutěž.

Z Lanžhota se vrátil útočník Dujsík a sáhli i po angažování trenéra Valachoviče z Hlučína (smích). Pro záchranu první B třídy udělají vše.

Na podzim trápil Tvrdonice hlavně nedostatek hráčů. Jak je na tom tým nyní?

Trénujeme v desíti až dvanácti lidech. To je na všední den dobré číslo. Na zápas jsme pak měli normálně jedenáctku hráčů a tři další na střídání. A to ještě další tři hráči nemohli kvůli práci nebo zranění nastoupit.

Rozhodně vás na jaře čeká mnoho kilometrů při cestování na zápasy. Kde nyní bydlíte?

Dostal jsem od hlučínského klubu byt v Ostravě, odkud to mám na stadion deset kilometrů. Tam bydlím přes týden, o víkendu jsem jezdil domů do Březí, kde mám přítelkyni se synem. Tvrdonice mám skoro po cestě (smích).