„Tenkrát jsme si utkání v Hlučíně zbytečně zkomplikovali. Čekali jsme to jednodušší, Hlučín ale prokázal velkou kvalitu. Nakonec jsme zápas se štěstím zvládli,“ vzpomíná pro Deník na poslední bitvu v MOL Cupu mezi Hlučínem a Baníkem tehdejší ostravský kouč Ondřej Smetana, který v současné době společně s Filipem Smékalem vede Hlučín.

Úterní duel má jasného favorita. Přece jenom proti sobě nastoupí ligista a amatérský celek hrající MSFL. „My můžeme být v klidu. Od nás se nic neočekává, tlak bude na druhé straně. Samozřejmě, že uděláme všechno pro to, abychom byli úspěšní,“ říká čtyřicetiletý stratég.

Kravaře - Dolní Datyně 2:2
VIDEO: Glabazňa zachraňoval Kravařům bod, Štěpán měl ke spokojenosti daleko

Ondřej Smetana se na zápas těší, jako specifický ho z osobního pohledu nebere. „Je to jeden zápas, neupínám se k němu. Vnímám ho jako profesionál. Nechci tím kluky zatěžovat, přemýšlím o dalších utkáních. Sezona je dlouhá a chceme v ní být úspěšní,“ zdůrazňuje Ondřej Smetana a dodává: „Samozřejmě, že na zápas se všichni těšíme. Přejeme si, aby byl plný dům.“

Baník by se však měl mít na pozoru. Hlučínští totiž v minulém ročníku skalpovali mistrovskou Plzeň. Nažhavený bude určitě i tehdejší třígólový západočeský kat Dominik Smékal, který naposledy Znojmu vstřelil dvě branky.

Hlučín zatím ve čtyřech kolech MSFL třikrát vyhrál a jednou remizoval. „Vstup do sezony máme dobrý, nesmíme polevit,“ zvedá prst ambiciózní kouč. Oproti poslednímu remízovému duelu se Znojmem budou v hlučínské sestavě změny. „Už nastal čas rotovat se sestavou. Máme kvalitní a široký kádr. Je třeba dostat další kluky do hry,“ zakončuje trenér FC Hlučín Ondřej Smetana.

Úterní pohárový duel má výkop v 18 hodin, vstupenky jsou stále v prodeji. Cena je jednotná, a to 200 korun.