Početnou skupinu měl na povel trenér výběru do devatenácti let Jaroslav Kolínek společně se svým asistentem Vratislavem Maiselem. Prvně jmenovaný byl soustředěním na severu Čech nadšen.

„Za svou kariéru jsem jich absolvoval skutečně hodně, ale tohle patřilo k vůbec nejlepším. Někdo nám sice mohl vyčítat, proč jsme jeli tak daleko a tak dále, jenže kluci aspoň poznali, co znamená zažít soustředění na špičkové profesionální úrovni," uvedl Jaroslav Kolínek a ještě přidal několik postřehů:

„Na toto soustředění jsme si vydělali sami. Hráči absolvovali několik brigád a vydělané peníze se pak investovaly tímto směrem. Zažili jsme něco mimořádného a navíc se nám podařilo ještě více stmelit kolektiv."

Hlučínští mladíci absolvovali celkem čtyři utkání. Postupně se střetli s jabloneckou devatenáctkou či sedmnáctkou. Pak následovalo mužstvo Liberce U19 a na závěr se kombinovaný tým Hlučína složený z hráčů sedmnáctky a devatenáctky utkal 
s divizním Turnovem.

Až na úvodní debakl s Jabloncem U19 Hlučín herně nepropadl. Byť prohra s jabloneckou devatenáctkou byla drtivá, její trenér Jaroslav Vodička si následně vypůjčil hned čtyři fotbalisty svého soupeře, aby je v dresu Jablonce vyzkoušel v duelu 
s Novým Borem. Konkrétně se jednalo o Jana Koňaříka, Daniela Ivana, Marka Neumanna a novou slovenskou posilu Mária Mjulla.

Jablonec U19 – Hlučín U19 7:1 (2:1)
Branka Hlučína: Pospíchal
Hlučín: Bartoš – Koňařík, Minařík, Lischka (65. Baďura), Ivan – Neumann, Baculák (45. Líbař), Rybníček (45. Foitzik), Pospíchal (75. Kán) – Mjullo (75. Dedič), Vojtek (45. Grygar)

Jablonec U17 – Hlučín U17 2:4 (1:2)
Branky Hlučína: Jančík 2, Grossman, Lischka
Hlučín: Kazbunda – Kán, Rychnovský, Lischka (45. Líbař), Krivčík – Surovec, Walecki, Grossman, Frébort – Jančík, Fuciman

Liberec U19 – Hlučín U19 3:3
Branky Hlučína: Vojtek, dvakrát vlastní
Hlučín: Bartoš – Koňařík, Minařík (75. Czudek), Ivan – Neumann, Líbař (45. Baculák), Foitzik (75. Dedič), Pospíchal (45. Ferenc) – Vojtek (45. Mjullo), Grygar (45. Rybníček)

Hlučín U17/U19 – Turnov 1:3 (1:1)
Branka Hlučína: Dedič.
Hlučín 1. pol.: Válek – Líbař, Rychnovský, Czudek, Kán – Surovec, Baculák, Rybníček, Ferenc – Baďura, Dedič. Hlučín 2. pol.: Válek – Kán, Baďura (75. Rychnovský), Czudek, Krivčík – Surovec, Walecki, Grossman, Frébort – Jančík, Fuciman

Do Jablonce míří z Hlučína další hráči

Spolupráce mezi Jabloncem a Hlučínem v poslední době jenom kvete. Vedení obou klubů se před nedávnem dohodlo na tom, že se z Hlučína na sever Čech přesune střední záložník Adam Fojtík a levý obránce Patrik Ságner. Oba spadají do kategorie mladšího dorostu.

„Kluci už během listopadu absolvovali v Jablonci testy a zaujali natolik, že trenéry jablonecké mládeže přesvědčili o svých kvalitách. Zájem o oba byl také v Sigmě Olomouc a ostravském Baníku. Nakonec dali přednost Jablonci," popisoval sportovní manažer Hlučína Daniel Černaj.

Už během zimní pauzy se s hlučínskou mládeží rozloučili členové devatenáctky Martin Krejčí, René Ambrož a Tomáš Bělíček, kteří putovali pod Ještěd do Slovanu Liberec. Směr Jablonec v lednu nabral Milan Palatický. Ve stejném klubu působí i další bývalý hráč Hlučína, Michal Skwarczek, jenž je momentálně kapitánem juniorského týmu. 


V Jablonci působí také Filip Drozd, Lukáš Repáň a Jan Šulák. I tato trojice v minulosti oblékala hlučínský dres.

Petr Dušek