Tomáš Binar s Lukášem Krčmaříkem se vrátili do mateřské Opavy. Patrik Dressler zamířil na testy do Viktorie Žižkov, brankář Jaroslav Šteiniger pro změnu do druholigové Karviné, navíc nejistá je budoucnost Radka Coufala, kterého by rádi viděli ve Frýdku nebo ve Znojmě. Krom toho je zájem i o mladého Skřehota.

„Realita je taková, že počítáme odchody. Jsem z toho zklamaný. Na druhou stranu to klukům přeji. S tím také do Hlučína šli, aby se posunuli výše," řekl po prvním tréninku trenér Pavel Hajný. „Uvidíme, jak kluci na zkouškách dopadnou. Pokud by se ale všechny odchody potvrdily, zbude nás z podzimního kádru deset hráčů," doplnil zkušený kouč.

Aby se nemluvilo jen o odchodech, tak přece jen se na pátečním tréninku objevil jeden nováček, a to Vojtěch Heinik, který podzim odehrál v barvách divizních Kravař. Z hostování v Markvartovicích se vrací David Coufal, z Mikulovic Petr Šupolík. „Z dorostu by se do našeho týmu měl posunout Vojta Heinik," dodal Pavel Hajný. O místo se bude rvát také osmnáctiletý slovenský gólman Marek Gladiš, naposledy chytající v Trenčíně.

V Hlučíně měli zájem o novojičínského střelce Martina Repu. „Jezdil jsem se na něj dívat, zaujal mě, byl jsem s ním už domluvený. Jenomže je kmenovým hráčem ostravského Baníku a trenér Pulpit mu slíbil, že dostane šanci, takže jeho příchod asi padne," říká smířlivě trenér Hlučína. „Vytipované má i další hráče. Potřebujeme přivést čtyři kluky, kteří budou mít na MSFL," podotkl Pavel Hajný.

Hlučínská příprava bude probíhat dvoufázově. „Zatím to vypadá, že ano. V kádru máme ale studenty a musíme brát i ohled na ně," zdůraznil hlučínský stratég. První přípravný duel odehrají Slezané šestnáctého ledna v Kylešovicích se Slezským FC. „Soupeře na úvod má vskutku kvalitní. Krom Opavy také Žilinu, Myjavu a Ružomberok, vcelku tvrdé zkoušky," pousmál se trenér Hlučína.

Hlučínští hráči v přípravě
David Jurák, Jan Mucha, Jan Šulák, Jiří Barcal, Marek Čelůstka, Martin Hanus, Petr Bogdaň, Petr Ondrušík, Radek Coufal, Robin Štefek, Tomáš Dostál, Milan Lukáš, Martin Skřehot, Vojtěch Polášek, David Coufal, David Šupolík, Vojtěch Heinik, Marek Gladiš

Program hlučínské přípravy
16. ledna Slezský FC Opava A
19. ledna Myjava
26. ledna Žilina
2. února Ružomberok
5. února MFK Karviná
9. února Fotbal Třinec
13. února Kravaře
16. února Karviná B
23. února Baník Ostrava B
26. února Nový Jičín
2. března Orlová
9. března Petrovice
12. března Dolní Benešov
16. března Slezský FC Opava B