Kdo jiný chtěl začátek letní přípravy uspíšit než zkušený matador a duše mužstva Martin Hanus. Tentokrát měl k sobě parťáka. Petra Žižku, který se k hlučínskému mužstvu připojí po působeních v Dolním Benešově a také v Orlové. „Jeho příchod závisí už jen na domluvě s Dolním Benešovem," poznamenal Daniel Černaj.

Pro Martina Hanuse by nadcházející sezona mohla být obzvlášť radostná, protože do Hlučína by mohl zamířit i jeho bratr František. Klub se s ním v nejbližší době chystá zahájit jednání. Na testech jsou také dva ofenzivně ladění fotbalisté Ludgeřovic, které hrají I.A třídu, Jaroslav Stromšík a David Zbořil. Oba prošli ostravským Baníkem.

„Zaujali mě svými výkony a šanci v přípravě si určitě zaslouží. Jedná se o rychlostně a technicky velice dobře vybavené hráče," pokračoval Daniel Černaj. Z Baníku se vrací také záložník Martin Váňa, jenž Hlučínu pomohl vykopat postup do první dorostenecké ligy. „O dalších posilách jednáme. Další jména nechceme prozrazovat. V příštích dnech budeme chytřejší," konstatoval sportovní manažer hlučínského klubu.

Třetiligový Hlučín ovšem musí řešit i odchody. Do rodného Přerova se po uplynulé sezoně vrátila klubová legenda Petr Bogdaň. Na testech v Třinci jsou Marek Čelůstka a Tomáš Dostál. Středopolaře Martina Skřehota zkouší Slezský FC. Na závěr je nutno zmínit, že už dříve také proběhla změna na postu hlavního trenéra. Do Třince odešel kouč Pavel Hajný, zatímco na jeho pozici se z hlučínské šestnáctky posunul Ladislav Bártek.

Petr Dušek