Hlučín šel do zápasu oproti podzimu v řádně obměněné sestavě, ale na hřišti nepůsobil špatným dojmem.

„Cílem bylo vycházet z dobré obrany, což se nám dařilo. Slavie si v prvním poločase nevytvořila jedinou šanci," poznamenal kouč Hlučína Jaroslav Kolínek.

Naopak jeho tým vystrčil růžky dvakrát. V obou případech se mohl k ohrožení brankáře Otáhala dostat Fuciman, nejdříve ale dobře nezpracoval přihrávku od Dendise a následně mohl jít z boku po prostrčení mezi obránci sám na gólmana, ale ani tento pokus mu nevyšel.

V poločasové přestávce vyměnil trenér Jaroslav Kolínek útočníka Fucimana, kterého nahradil host z Opavy Petzuch. „Nestřídal jsem kvůli výkonnosti, ale kvůli taktickým věcem. Chtěli jsme defenzivu Slavie napadat, být agresivní. Kluci věděli, že každý z nich bude hrát poločas," vysvětloval trenér Hlučína.

Jenomže Petzuch se po pěti minutách zranil. „Měli jsme najednou problém. Chyběl nám útočník a Slavia se dostala trochu do hry. Jednou zahrozila nebezpečnou hlavičkou," pokračoval Jaroslav Kolínek.

V 77. minutě se favorit dočkal vedoucí branky, když chybu v domácí defenzivě potrestal Kocourek. Hlučín ale na kolena nepadl. O dvě minuty později využil zaváhání stopera s gólmanem Grossmann a vyrovnal na konečných 1:1.

„Každý bod je pro nás dobrý. Jsem za něj rád. Naše hra nebyla špatná," uzavřel trenér FC Hlučín. Příští týden hraje jeho tým na Strahově se Spartou.

FC Hlučín U19 – SK Slavia Praha U19 1:1 (0:0)
Branky: 79. Grossmann – 77. Kocourek
Hlučín: Kolenko – Ivan, Rychnovský, Yuma, Krivčík – Grossmann (87. Jan Bedry), Reid, Dendis (75. Massaniec), Řezníček, Vošvrda – Fuciman (46. Petzuch, 50. Frébort). Trenér: Jaroslav Kolínek