„Rozhodl první poločas, který jsme nezvládli. Domácí dokázali potrestat naše chyby," řekl trenér Hlučína Kamil Papuga.

Začátek až tak hororově pro hosty nevypadal. Ambrož zatáhl po lajně balon, odcentroval na volného Maléře, avšak ten místo rychlého zakončení volil přihrávku ještě na spoluhráče a tím celou akci pohřbil. Bohužel pak přišla sedmnáctá minuta, hlučínští stopeři nepokryli Schettla a ten otevřel skóre.

„Tato branka nám vzala sebevědomí, navíc jsme inkasovali do poločasu ještě jednou a to nás definitivně zlomilo. Nebyli jsme schopni odporu, ve druhé půli jsme inkasovali ještě dvakrát. Musím uznat, že Most měl kvalitní tým a zaslouženě si ligu vybojoval," uznal Papuga..

Most - FC Hlučín 4:0 (2:0)
Branky: Branky: Schettl, Němec, Kotlan, Nobst (penalta)
Hlučín: Gladiš - Janoško, Jakubov (82. Kundera), Drozd, Polášek - Ambrož, Baculák, Týfa (76. Repaň), Neumann (59. Rybníček) - Palatický (59. Pospíchal), Maléř (59. Ferenc). Trenér Kamil Papuga

Daniel Černaj nabídl rezignaci, Lumír Kot ji nepřijal

FC Hlučín U19 - FK Baník Most U19 1:0Bezprostředně po prohraném zápase baráže v Mostě nabídl sportovní ředitel FC Hlučín Daniel Černaj (na snímku) rezignaci na všechny funkce v klubu. Majitel Hlučína Lumír Kot ale konec mladého manažera nepřijal.

„Jsem si vědom chyb, které jsem udělal. Udělala se rozhodnutí, která jsem posvětil, nebo byl u nich. S odstupem času se ukázala jako nepříliš dobrá. Sestup devatenáctky je moji prohrou. Dokáži být soudný a vzít zodpovědnost na sebe, to je i důvod, proč jsem nabídl majiteli svou rezignaci," řekl sportovní ředitel FC Hlučín Daniel Černaj.

Lumír Kot ale vidí celou věc jinak.

„Spadli jsme, ale život jde dál. Je třeba brát v potaz to, že jsme v zimě prodali tři klíčové hráče. Tým se tak výrazně oslabil. Dan Černaj má mou plnou důvěru. V klubu zůstává, má teď za cíl postoupit zpět do Celostátní dorostenecké ligy," okomentoval situaci majitel FC Hlučín Lumír Kot.