Mladí fotbalisté Hlučína mají za sebou týdenní soustředění v Háji ve Slezsku, mistrovská soutěž tak pomalu klepe na dveře.

„Soustředění splnilo svůj účel. Trénovali jsme dvoufázově. Pracovali jsme na taktice, ale také na věcech, jak by například hráči měli vystupovat i mimo hřiště," řekl Jaroslav Kolínek. Hlučín odehrál v rámci soustředění také tři přípravné zápasy. Remizoval s Markvartovicemi 1:1, prohrál s Petřkovicemi 1:3 a v sobotu s opavskou devatenáctkou 3:5.

„Výsledky v této fázi přípravy nejsou až tak důležité. Navzájem se poznáváme, chvíli bude trvat, než nám to sedne a než hráči pochopí, co člověk od nich chce," podotkl čtyřicetiletý trenér. „Třeba proti Opavě jsme neodehráli až tak špatné utkání. Bohužel nám utekl začátek a od toho se všechno odvíjelo. Hráči se až moc chtěli ukázat," poznamenal bývalý prvoligový fotbalista.

Soustředění v Háji absolvoval širší kádr, nyní dojde k jeho zúžení. „Do sezony chceme jít s osmnácti hráči a dvěma gólmany. Někteří kluci odejdou. Hlučín má domluvenu spolupráci s Ludgeřovicemi a Markvartovicemi, takže hráči odejdou do těchto klubů," doplnil Kolínek.

Někteří členové hlučínského kádru budou moci působit i v dorostenecké lize, a to formou střídavých startů ve Frýdku-Místku. „Mám z toho trochu obavy. Frýdek prohrál naposledy v Příbrami 13:0 a nevím, zda je optimální, aby tam hráč odešel, byl u toho, když tým dostane pětku, a k nám se vrátil otrávený," zamýšlí se nad formou této výpomoci Kolínek.

Cílem Hlučína pro letošní sezonu je postup do celostátní ligy. „Cíl je jasný. Nejdříve ale musíme vyhrát první ligu, pokud se nám to podaří, a uspět v baráži. Čeká nás náročná sezona, ale to si všechno dobře uvědomujeme," podotýká hlučínský kouč.

Pro Jaroslava Kolínka je angažmá v Hlučíně specifické. Pracuje u mládeže, navíc v klubu, který patří k velkým rivalům jeho Opavy. „Hlučín pracuje v podstatně skromnějších podmínkách než Opava, ale fotbalem tady žijí. Když řeknu nadneseně, maká se tady čtyřiadvacet hodin denně," komentuje své nové angažmá Jaroslav Kolínek.

„Poté, co jsem skončil v Opavě, mé myšlenky směřovaly k Libyi, kde se mi rýsovalo hodně zajímavé angažmá. Bohužel to nevyšlo. Ozval se Hlučín a jsem za to rád. Mám svůj tým, se kterým mohu pracovat. Hráči mě nabíjejí energií. Věřím, že nám to bude šlapat," uzavírá Kolínek.

FC Hlučín, U 19 na soustředění v Háji ve Slezsku.

Horní řada zleva: Daniel Černaj, Jaroslav Kolínek, Marek Neumann, René Ambrož, David Lischka, Tomáš Bělíček, Radim Krpelík, Jan Ferenc, Pavel Karlík, Pavel Dedič, Lubomír Maléř, Jan Koňařík, Petr Ošmera, Štěpán Rybníček, Marek Minařík, Lukáš Petřík, Martin Weinhold. Spodní řada zleva: Josef Bartoš, Bartoloměj Fuciman, Martin Krejčí, Kryštof Surovec, Jakub Pospíchal, Milan Palatický, Lucas Walecki, Daniel Ivan, Jaroslav Hanslík, David Libář, Jaroslav Baculák, Kryštof Kazbunda.