FOTBAL: Hradec - Fulnek B 2:0

Hradec nad Moravicí - Hradečtí fotbalisté mají našlápnuto na postup. Další krůček udělali doma proti béčku Fulneku.

21.5.2009

Ilustrační foto - fotbalFoto: Jan Bartoš

Tým hostí přijel s jasnou defenzivní taktikou. Fulnečtí byli stažení v devíti lidech na své polovině a veškerou herní iniciativu nechali na Hradci. Domácí fotbalisté měli od úvodního výkopu jasně navrch, ale nedařilo se jim překonat zhuštěný prostor kolem hostující šestnáctky, přesto si vytvořili pár slibných příležitostí.

K těm největším se mohou počítat dva trestné kopy z velmi dobrých vdáleností. Bohužel, ani ten zahrávaný Režnarem, ani ten Milerův, neměly patřičný směr ani razanci. Po přestávce se podařilo obranný blok hostí trošku rozhýbat a to hlavně díky ofenzivním nápadům dvojice středních záložníků Schreier-Režnar.

V padesáté minutě po jejich akci zakončoval Miler do tyče. Pak už ale přišel kýžený gól. V minutě šedesáté centroval ze strany do pokutového území Fulneku Besta. Míč přeletěl na druhou stranu šestnáctky odkud jej Černý vrátil opět do ohně a Besta otevřel skóre.

Branka domácí viditelně povzbudila. Tlačili se do dalších šancí, žádnou nebyli schopni proměnit. Až deset minut před koncem zastavila hostující obrana pronikajícího Gargoše faulem. Pokutový kop pak proměnil Schreier, čímž uzavřel účet zápasu na konečných 2:0.

„Hosté přijeli bránit a nám se je dlouho nedařilo překonat. Už v první půli jsme měli slibné šance. Naštěstí vstřelená branka nás uklidnila a přidali jsme druhou. Bohužel nám to tam nepadá, jak bychom si představovali.

Vytvoříme si hromadu šancí, ale proměníme minimum. Naše hra je hodně závislá na tom, co vymyslí střední záložníci Schreier s Režnarem. Každopádně myslíme reálně na postup, i když cesta rozhodně nebude jednoduchá,“ nastínil své postřehy hradecký lodivod Karel Štěpán.

Hradec nad Moravicí - Fulnek B 2:0 (0:0)
Branky: 60. Besta, 80. Schreier (pen.)
Sestava Hradce nad Moravicí: Souček – Besta, Reichel, Lebica, Kuděla – Černý J., Schreier, Režnar, Černý O. (90. Eller) – Mülleer (75. Hrbáč), Gargoš (85. Havelka)