Opava začala výborně. Ve 20. minutě kopala trestný kop. K míči se postavil Josef Holčák a střelou přes zeď otevřel skóre. A vzápětí bylo v táboře hostí ještě veseleji. S chutí hrající Holčák prostrčil míč na Tkadlečka, ten v šestnáctce zasekl a křižnou střelou zvyšoval na 0:2.

„V té chvíli jsme byli na koni a brzy se nám podařilo vstřelit třetí branku,“ začal komentovat nedělní zápas opavský kouč Jan Hruška. Ve 32. minutě přišla další akce dvojice Holčák – Tkadleček, kdy prvně jmenovaný znovu nahrával a Tkadleček zvyšoval na 0:3.

„Jenomže Hranice to nezabalily a do konce poločasu utkání pořádně zdramatizovaly,“ kroutil hlavou opavský trenér. Necelých šest minut před poločasem se po pěkné akci dostal k zakončení Ferenc a Kosmál byl bez šance – 1:3.

Ve 45. minutě doplatila Opava na vlastní nedůslednost. Dala domácím až příliš prostoru, a ti této pohostinnosti dokonale využili a snížili Zacharem na rozdíl jediné branky. Jestliže první půle přinesla zajímavou podívanou, ta druhá zvedala diváky ze sedaček.

„Začátek druhého poločasu nám úplně utekl. Nezachytili jsme nápor domácích a ti nás za to potrestali dvěma góly,“ zlobil se Hruška. Prsty v obou brankách měl Ferenc, který zkompletoval hattrick. Opavským výběrem vyrovnávací branka neotřásla. Holčák zahrával trestný kop, gólman vyrazil míč na šestnáctku, kde byl připravený Kaštovský a přesnou střelou vyrovnal na 4:4.

To ale nebyl zdaleka se vstřelenými góly konec. Hranice znovu vedly. Opavě nevyšla ofsajdová past. Ferenc se řítil sám na Kosmála a dával na 5:4. Poslední slovo ale měl Slezský FC. Míč se po sérii odrazů dostal k Thomasovi a ten ho ve skluzu dopravil do sítě – 5:5.

„Bezstarostné utkání ve znamení otevřených obran,“ vystihl průběh duelu trenér Hruška. „Hrálo se nahorů, dolů, diváci se rozhodně nenudili. Takových zápasů ale k vidění jinak moc není,“ uzavřel své hodnocení trenér Opavy Hruška.

Hranice - Slezský FC Opava B 5:5 (2:3)
Branky: 41., 54., 56. a 85. Ferenc, 45. Zachar – 22. a 34. Tkadleček, 20. Holčák, 62. Kaštovský, 88. Thomas
Opava: Kosmál – Palkovič, Kašný, Hanel, Sabo – Kaštovský, Krčmařík, Holčák, Lička – Tkadleček, Thomas