„Premiéra nám výsledkově nevyšla, ale herně to až tak špatné nebylo. Máme na čem stavět," poznamenal trenér hlučínské devatenáctky Peter Drozd.

„Vstoupil jsme do zápasu až s příliš velkým respektem. V prvním poločase jsme se jenom bránili. Ale hráli jsme dobře z bloku a disciplinovaně. Soupeř se až tak do žádných velkých šancí nedostával," pokračoval hlučínský trenér. Bohužel tři minuty před poločasem defenziva Slezanů padla, když Daniela Chvěju v brance překonal Pinc.

„Škoda, gól do šatny vždy zamrzí, kdybychom tuto situaci přežili, mohlo se utkání třeba vyvíjet jinak," zamyslel se Peter Drozd.

Po přestávce šla hra Slezanů nahoru. „Začali jsme hrát odvážněji, najednou si kluci dokázali, že s Plzní se dá hrát, byli jsme i nebezpeční směrem dopředu. Vypracovali jsme si tři šance, škoda jen, že se nám alespoň jednu nepodařilo lépe vyřešit," litoval trenér ligového nováčka.

Definitivní naděje na bodový zisk pro Hlučín zhasla dvanáct minut před koncem po gólu Vilčka. „Vítězství domácích bylo zasloužené," uznal Peter Drozd.

Nyní čekají na Hlučín dva domácí duely. V pátek vyzvou Slezané od 14 hodin České Budějovice a ve středu mají před sebou derby s ostravským Baníkem. „Hrajeme doma, na nás trenérech je tým dobře připravit. Věřím, že budeme úspěšní," zakončil bývalý prvoligový fotbalista.