V úvodních patnácti minutách měl Skácelův tým více ze hry, ale brankáře Šmída výrazněji neohrozil. To Východočeši byli směrem dopředu nebezpečnější. Velké problémy dělal opavské defenzivě útočník David Huf.

Poprvé o sobě dal vědět ve 13. minutě, kdy využil zbytečné ztráty domácích, ale brankář Mosler ho vychytal. Bohužel pro Opavu byl tento hráč o tři minuty později úspěšný, když se po centru Matějky prosadil hlavou. Pardubice byly na koni. Za další tři minuty měl gól na kopačce Šafařík, Mosler konečky prstů vytáhl balon na rohový kop. Slezané měli v této fázi zápasu problém přihrát si balon.

Vysvobození pro ně přišlo ve 25. minutě. Opava se usadila na soupeřově polovině a obléhaní Šmídovy branky zakončil gólovou střelou Barteska. Do konce prvního dějství mohli Opaváci výsledek otočit. Vrána dostal dobrý balon, vběhl do vápna, udělal kličku i gólmanovi, bohužel se dostal z úhlu a míč do branky neprocpal.

Ve 49. minutě vysunul Barteska Kuzníka, ten si chytře obhodil brankáře – 2:1. Slezané byli na koni. Sochovi ještě gól sudí pro ofsajd neuznali. Dvacet minut před koncem už bylo na hřišti za koupalištěm veselo, to když Vrána prostřelil Šmída. Tentýž hráč měl vzápětí ještě jednu tutovku, tu nedal.

Vypadalo to, že závěr zápasu se bude dohrávat v klidu, ale nestalo se. Minutu před koncem kopali hosté trestný kop a Huf se trefil nádherně. V nastavení šli hosté do rychlého brejku, který vyústil ve střelu Reka, kterou zastavila tyč.

Slezský FC Opava U19 – FK Pardubice U19 3:2 (1:1)
Branky: 25. Barteska, 49. Kuzník, 71. Vrána – 17. a 90. Huf. Rozhodčí: Lysák – Novák, Slaminka. ŽK: Dybal, Vrána – Huf, Jirka. Diváci: 100
Opava: Mosler – Musila (67. Stošek), Keller, Kolísek, Hurta – Kuzník, Rychlý, Dybal (72. Hluchý), Vrána (85. Hartmann), Barteska (59. Fusek) – Socha. Trenér: Alois Skácel