Lépe však začali Pardubičtí. Už po několika minutách se z necelých dvaceti metrů nebezpečně zastřeloval Huf. Tentýž hráč se o chvíli později objevil v dobré pozici před opavským gólmanem Muczkou, ale ten svůj tým podržel.

Po půlhodině hry konečně zahrozila také Opava. Adamovský dostal dlouhý pas do běhu, dal míč pod sebe na Rychlého, který poslal přízemní centr do vápna, jenže Vrána při zakončení uklouzl a bylo po slibné šanci. V závěru první půle odcentroval z rohu Berger a opavský útočník Adamovský z krkolomné pozice mířil jen těsně nad břevno.

Po změně stran mohli jít do vedení hosté. Tvrdou ránu pardubického kapitána Formáčka vyrazil Muczka jen k dobíhajícímu Buluškovi, který trestuhodně minul poloprázdnou opavskou bránu. Hned vzápětí se Muczkovi nepovedl odkop, trefil do zad spoluhráče Tesaříka, ale toto zaváhání Pardubice nepotrestaly.

Na druhé straně se do zajímavé pozice probil Adamovský, jenže pardubický gólman Hrnčíř byl na místě. V 81. minutě ovšem Adamovského centr zleva propadl ve vápně k dobíhajícímu Večerkovi a jeho dorážku ještě tečoval hostující obránce Staněk do vlastní sítě.

Opavská omladina je tak doma na podzim zatím stoprocentní.

Slezský FC Opava U19 – FK Pardubice U19 1:0 (0:0)
Branka: 81. Staněk (vlastní). Rozhodčí: Viščor – Broskevič, Tabášek. ŽK: Vitoul – Staněk, Bulušek
Opava: Muczka – Kolísek (90. Šafrán), Tesařík, M. Helebrand, Vitoul – Večerek, Berger, Keller, Rychlý, Vrána (58. Kebísek) – Adamovský (88. Kuzník). Trenér: Alois Skácel

Jan Šimek