Opava začala překvapivě aktivně a v osmé minutě bylo před brankářem Čtvrtečkou pořádné dusno. Sparťanský gólman nejdříve vyrazil centr Adamovského, míč se dostal k Adamu Helebrandovi, který ho do odkryté branky neuklidil. „Začátek byl dobrý, škoda Adamovy šance," litoval opavský kouč Alois Skácel.

V 17. minutě ale udeřila z ničeho nic Sparta, přišel centr, který hlavou prodloužil za záda gólmana Muczky Mustedanagič – 0:1. „Od tohoto okamžiku byla lepší Sparta, byla silnější na míči a také prokázala svou sílu v koncovce," poznamenal Alois Skácel a dodal: „Přišlo mi, že náš výkon byl až hodně alibistický."

Po přestávce Opava přidala na obrátkách. Hlavička Rychlého mířila nad. V 63. minutě odcentroval ze strany Večerek a Rychlý hlavou vyrovnal na 1:1. Chvíli na to střílel vedle střídající Barteska. Bohužel v 70. minutě kopali hosté trestný kop. Míč si postavil Zinedin Mustedanagič a střelou po zemi, za přispění teče, nasměroval balon k Muczkově tyči.

„Tuhle standardku jsme nezvládli. Selhala nám komunikace," přiznal záložník Adam Rychlý. Slezané se ale nevzdali. Snažili se s výsledkem něco udělat, dali gól Barteskou, ten nebyl sice pro ofsajd uznán, ale vyrovnání Janetzkého z 87. minuty už platilo.

„S bodem jsem spokojený. Náš výkon nebyl špatný. Hlavně pak ve druhém poločase," zakončil Alois Skácel.

Slezský FC Opava U19 – AC Sparta Praha U19 2:2 (0:1)
Branky: 63. Rychlý, 87. Janetzký – 17. a 70. Mustenadagič
Opava: Muczka – Kolísek, M. Helebrand, Keller, Vitoul – Janetzký, Berger, Rychlý - Adamovský (57. Večerek) Kirschner (57. Barteska) – A. Helebrand. Trenér: Alois Skácel