Už v 11. minutě Jurečka ztratil balon, Moravec vnikl do vápna, nahrál Urgelovi, jehož rána byla zblokována na roh. O tři minuty později se Juřena uvolnil přes Hrabinu, vypálil a jeho rána těsně prosvištěla nad břevnem. Na druhé straně kontroval Jursa, který se uvolnil u lajny, před bránou hledal Kuzmanoviče, ten ale nezakončil, jeden z domácích obránců srazil balon na rohový kop.

V 18. minutě už byla k vidění branka. Eismann se kličkou uvolnil, nahrál před branku, kde míč za Vaškova záda ztečoval Urgela. Za další dvě minuty kopala Opava standardku, míč se po centru Jursy odrazil k Jurečkovi, který hlavičkoval těsně nad.

Ve 28. minutě se po faulu Hrabiny na Juřenu naskytla karvinským slušná standardní situace, k míči se postavil Budínský a jen těsně minul opavskou branku. Ve 31. minutě už to bylo 2:0, Moravec dostal míč od Jovanoviče, nahrál Budínskému, který míč nasměroval přesně k tyči.

Zaskočená Opava odpověděla dalekonosnou ranou Horky. Gólman Pindroch s vypětím všech sil vyrazil jeho pokus na roh. Po jeho zahrání šli ale do brejku domácí. Lupčo se řítil sám na Vaška, ten ho vychytal. Hostující tým toho v úvodní pětačtyřicetiminutovce moc nepředvedl, nakopával balóny, které jen málokdy nacházely adresáta.

Do druhého poločasu vstoupili Opavští se dvěma změnami v sestavě a hned si vytvořili dvě velké šance. Nejdříve karvinský gólman zneškodnil hlavičku Grussmanna a o minutu později zatahoval za záchranou brzdu Dreksa, když odvracel míč po střele Machálka.

Běžela 73. minuta, Karviná dobře zakombinovala, Budínský rozběhl Fialu, ten mu přes Moravce míč vrátil, domácí vedli 3:0 a bylo rozhodnuto. Domácí vítězství ještě mohl navýšit Kurušta, ale ani jednou ze dvou případů míč za záda gólmana Vaška nedostal.

MFK OKD Karviná – Slezský FC Opava 3:0 (2:0)
Branky: 18. Urgela, 31.a 73. Budínský. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Kožár. ŽK: Glaser - Jursa. Diváků: 1427

Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Sedlák – Moravec, Budínský, Lupčo (61. Glaser), Juřena (71. Fiala) – Urgela (84. Kurušta). Trenér: Jozef Weber
Opava: Vašek – Matěj Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Horka (46. Grussmann), Žídek – Jurečka (46. Machálek), Jursa (82. Svatonský), Schaffartzik – Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek