S Josefem Květonem v brance nastoupila Opava do posledního mistrovského zápasu v letošním kalendářním roce.

Jako první se o rozruch se postarali Jihočeši, střelu Benáta mířící do středu branky gólman Květon vyrazil. Ve 13. minutě bylo dusno na druhé straně. Po zablokované střele Zdeňka Pospěcha se míč odrazil ke Kuzmanovičovi, jenž se zjevil sám před Křížkem. Jako vítěz z této konfrontace vyšel brankář Dynama.

Ve 25. minutě už viděli diváci gól, balon se dostal od Kuzmanoviče k Simerskému a opavský stoper zamířil přesně – 1:0.

V závěru prvního poločasu si opavští vytvořili dvě velké šance. Nejdříve utekl po lajně Zdeněk Pospěch, nahrál Grussmannovi, jehož pokus byl zblokován na roh. Hned po jeho rozehrání hlavičkoval Žídek a nad Křížkem zvonilo břevno.

V 55. minutě mohla Opava vedení navýšit. Grussmann nahrál Kuzmanovičovi, ten u zadní tyče našel Schaffartzika, který bohužel jasnou tutovku zazdil. O deset minut později mohlo být srovnáno. Jurdík se elegantně zbavil protihráče, zjevil se sám před Květonem, ten ho naštěstí vychytal.

Jihočeši měli brzy další tutovku. A znovu v ní byl Jurdík, tentokrát se ocitl sám v pokutovém území, naštěstí pro Opavské neskutečně minul branku. V 75. minutě přišla druhá branka domácích, míč se dostal ke Kuzmanovičovi, který potvrdil nárůst střelecké formy a zvyšoval na 2:0.

Nakonec se ale přece jen v Městských sadech zrodilo drama. Jedenáct minut před koncem dostal Jurdík ve vápně nečekaně hodně prostoru a vrátil Dynamo do hry. V 82. minutě se uvolnil Kuzmanovič, nahrál před branku, kde se objevil volný Žídek, ten ale balon ideálně netrefil a míč proletěl vedle Křížkovy tyče.

Tři minuty před koncem vyrovnával přesnou hlavičkou Hájovský. Už v nastavení mohl vítězství na stranu domácích strhnout Mrázek, brankář Křížek byl proti a střelu opavského útočníka zlikvidoval.

Slezský FC Opava – SK Dynamo České Budějovice 2:2 (1:0)
Branky: 25. Simerský, 75. Kuzmanovič – 79. Jurdík, 87. Hájovský. Rozhodčí: Kocourek - Fišer, Myška. ŽK: Žídek – Benát, Hájovský, Wermke. Diváků: 1419

Opava: Květon – Zdeněk Pospěch, Simerský, Dvorník, Matěj Hrabina – Horka (87. Jursa), Žídek – Grussmann (71. Jurečka), Kuzmanovič (87. Mrázek), Schaffartzik – Zbyněk Pospěch. Trenér: Jan Baránek
České Budějovice: Křížek – Karafiát, Novák, Hájovský, Vaněk – Wermke (90 +2. Bálek), Benát, Řezáč (90. Hric), Pešek – Linhart (74. Funda), Jurdík. Trenér: David Horejš