Na první šanci se čekalo do 12. minuty. Kayamba vybojoval roh, ten zahrál Zavadil a Kuzmanovič z těžké pozice přestřelil. Za pár okamžiků se rozběhl Kayamba, udělal si kličkou přes Noska prostor ke střele, avšak brankář Lindr byl pozorný a jeho pokus vyrazil na roh. Následně střílel Zavadil, který trefil Lindrovu náruč.

Ve 25. minutě po rohovém kopu domácích se Votroci zmocnili balonu, Vlkanova utekl, dostal se do vápna, kde byl podle sudího Lercha faulován Zapalačem, a kopala se penalta. K její exekuci se postavil kanonýr Pázler, Šrom jeho pokus zlikvidoval, bohužel na dorážku téhož hráče byl krátký – 0:1.

Pět minut před poločasem rozjel útočnou akci domácích Kuzmanovič, nahrál Kayambovi, kterého Hradečtí odzbrojili a Slezané z nadějné akce vytěžili pouze roh. Za tři minuty vybojoval Zavadil balon, nahrál Smolovi, bohužel tomu radost pokazil gólman Lindr.

V poslední minutě první půle kopal Zavadil trestný kop, domácí po jeho zahrání reklamovali ruku, ale bezvýsledně.

Pět minut po přestávce mohlo být srovnáno. Kuzmanovič nahrál před prázdnou branku Smolovi, ten ji neskutečně přestřelil. V 56. minutě si pohrál ve vápně s míčem Kayamba, našel hlavu Zapalače, jehož pokus reflexivně vyrazil hostující gólman.

Opava měla v této fázi zápasu převahu, soupeře doslova přišpendlila na jeho polovině a v 66. minutě vyrovnala. K odraženému balonu se dostal Zapalač, jeho dělovku brankář vyrazil jen k Jurečkovi a ten mířil přesně. V 70. minutě kopal Zapalač trestný kop, míč zatočil těsně vedle branky.

Jenomže přišla 74. minuta a nečekaný úder Votroků. Pajer nahrál balón do vápna, kde byl nepochopitelně nepokrytý Vlkanova a Východočeši znovu vedli.

Sedm minut před koncem se u lajny vymotal Kayamba, poslal míč před branku, kde ho Smola usměrnil do sítě. Čtyři minuty před koncem dokonali Opavští obrat, Smola uvolnil Puškáče, ten si chytře udělal prostor ke střele a překonal Lindra po třetí.

Slezský FC Opava – FC Hradec Králové 3:2 (0:1)
Branky: 65. Jurečka, 83. Smola, 86. Puškáč – 26. Pázler, 74. Vlkanova. Rozhodčí: Lerch – Blažej, Hock. ŽK: Zapalač, Kuzmanovič – Pajer, Pázler, Žondra, Martan. Diváci: 3122

Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Žídek – Zavadil – Hrabina (61. Jurečka), Jursa (78. Puškáč), Zapalač (82. Stříž) – Kuzmanovič – Kayamba, Smola, Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý
Hradec Králové: Lindr – Bederka, Nosek, Pajer, Mudra – Schwarz – Martan, Janoušek, Zorvan (65. Šípek), Vlkanova (90+2. Miker) – Pázler (74. Žondra). Trenér: Karel Havlíček