Opavský kouč Roman Skuhravý poslal pozměněnou jedenáctku oproti té pohárové. Jeho tým začal aktivně a už po devíti minutách byl k vidění první gól. Domácí kopali rohový kop, odražený balon se dostal k Zapalačovi, který krásně vystřelil pod břevno a Paleček byl bez šance – 1:0.

O čtyři minuty později se naskytla Třinci velmi slušná standardka. Zhruba z osmnáctimetrové distance se k balonu postavil Teplý, ale ke smůle hostů napálil balon jen do zdi. Byla to ale Opava, kdo režíroval dění na trávníku. Po další útočné akci se balon ve vápně dostal ke Smolovi, který do něj v polootočce píchnul a ten se dostal kolem stojícího Palečka do sítě – 2:0.

Domácí byli při chuti. Simerský po rohu hlavičkoval do náruče gólmana. O chvíli později Kuzmanovič z dobré pozice minul. Téměř po půlhodině hry propukla v Městských sadech znovu gólová radost. Jursa poslal do vápna centrovaný míč, ten lehce trknul Smola k tyči a bylo to 3:0.

Osm minut před koncem prvního poločasu rozběhl Hrabina Smolu, ten si potáhl balon, vystřelil a čistý hattrick byl na světě – 4:0.

Druhý poločas žádný velký vzruch nepřinesl. Opava kontrolovala hru, měla míč častěji na svých kopačkách. Třinec měl problém dostat se k brankáři Fendrichovi, natož ho nějak ohrozit. Výsledek se už během druhé pětačtyřicetiminutovky nezměnil.

Slezský FC Opava – FK Fotbal Třinec 4:0 (4:0)
Branky: 9. Zapalač, 18., 29. a 37. Smola. Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Fišer. ŽK: Malcharek, Stříž. Diváků: 2518

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka – Schaffartzik (67. Mozol) – Grussmann, Jursa, Zapalač (81. Janetzký) – Smola, Kuzmanovič (59. Machálek). Trenér: Roman Skuhravý.
Třinec: Paleček – Stříž, Hloch, Avdić (42. Reintam), Bedecs - Janoščín – Joukl, Krišto , Samiec (46. Motyčka), Janošík – Teplý (70. Malcharek). Trenér: Jiří Neček.