První rozruch přinesla 9. minuta, Kaymba se prokličkoval do šestnáctky, nahrál Jursovi, tomu ale nedovolili hostující zadáci vystřelit. Na druhé straně byla k vidění akce, při níž nechali domácí zcela volného Klobásu, a ten otevřel skóre.

Na druhé straně měl vyrovnání na hlavě Smola po centru Zapalače, avšak proti byl vynikajícím zákrokem gólman Samoel. Varnsdorf měl vzápětí také šanci, a to velkou. Opavské podržel pohotový Fendrich.

Ve 27. minutě se točil v šestnáctce s míčem Smola, nakonec nahrál Jursovi, jeho střelu ke smůle domácích brankář vyrazil. Po půlhodině hry zažili Slezané další šok. Míče se zmocnil Da Silva, dostal se před Fendricha, nahrál Klobásovi a ten ho poslal do branky – 0:2.

A to nebylo vše. Další nebezpečí přišlo ze strany Kocourka, jehož ránu vytahoval Fendrich na roh. Sedm minut před poločasem Opava hosty zatlačila. Simerský gól po přihrávce Kayamby ještě nedal, ovšem odražený balon už do branky uklidil Kuzmanovič.

Opavští byli při chuti, po trestném kopu Zapalače hlavičkoval do gólmana Žídek. Další šanci měl Kayamba, jehož jedovka byla ztečovaná na rohový kop. Minutu před poločasem zahodil tutovku Kuzmanovič.

Vstup do druhého poločasu Opavě vyšel. Jursa kopal trestný kop, našel hlavu Smoly, který do šance poslal Puškáče a ten vyrovnal.

V 54. minutě byl ve vápně faulovaný Smola Zbrožkem a sudí Adámková nařídila penaltu. Tu Sameol Schaffartzikovi chytil, pokutový kop se ale opakoval. Bohužel Schaffartzik vsadil na razanci a přestřelil bránu.

Nedáš, dostaneš, na druhé straně se Durdevič lehce obtočil kolem Simerského a poslal hosty do vedení. V 71. minutě mohl srovnat Kuzmanovič. Jeho ránu bohužel na brankové čáře zastavil hostující obránce. O dvě minuty později si vzal slovo znovu Kuzmanovič, udělal si prostor na střelu, jenomže pálil nad.

Sedm minut před koncem bylo vyrovnáno, trefil se Simerský. Slezané v závěru tlačili, měli šance, nicméně po třech bodech sahali i hosté, ale jejich brejkové situace gólem neskončily.

Slezský FC Opava – FK Varnsdorf 3:3 (1:2)
Branky: 37. Kuzmanovič, 48. Puškáč, 83. Simerský – 14. a 29. Klobása, 58. Durdevič. Rozhodčí: Adámková – Boček, Lakomý. ŽK: Zapalač, Schaffartzik – Klobása, Breda, Zbrožek, Samoel, Šulc. Diváci: 2 916

Opava: Fendrich – Simerský, Radič (46. Puškáč), Žídek – Schaffartzik – Kuzmanovič, Jursa, Zapalač – Kayamba (84. Stříž) – Smola, Jurečka (77. Zavadil). Trenér: Roman Skuhravý
Varnsdorf: Samoel –Zbrožek, Zieris, Chlumecký, Bílek – Bláha (67. Dordič) – Klobása (80. Barac), Breda, Kocourek (67. Šulc) - Da Silva, Durdevič. Trenér: Zdenko Frťala