Opava už s Janem Žídkem na lavičce a uzdraveným Zdeňkem Pospěchem v základní sestavě poprvé vážněji brankáře Vorla ohrozila ve 13. minutě, kdy domácí vnikli do vápna, odražený balon se dostal k Čelůstkovi, který dělovkou vyprášil rukavice gólmana Vlašimi.

Poté následovala hluchá pasáž bez jakéhokoliv zajímavého momentu. Ve 26. minutě udeřili z čistého nebe Vlašimští. Opavská defenziva si vybrala slabší chvilku a Janda povedenou střelou k tyči poslal výběr trenéra Petržely nečekaně do vedení.

Inkasovaný gól ale Slezany neotřásl, naopak. Hned vzápětí střílel těsně vedle Metelka. Po půlhodině hry kopala Opava standardku. Jursa sehrál signál s Kuzmanovičem a srbský útočník umístěnou střelou vyrovnal. O pár chvilek později už domácí vedli. Jurečka se hezky uvolnil a nádhernou ranou pod víko dával na 2:1.

Další změna skóre přišla hned šest minut po přestávce. Opavští dali docela hodně prostoru Novému, který se uvolnil u rohového praporku, přihrál před branku, kde se zjevil nikým nehlídaný Hronek, a bylo srovnáno.

V 55. minutě se ze slušné dálky opřel do míče Čelůstka, avšak míč branku netrefil. Za dalších šest minut rozběhl Pospěch Jurečku, toho ale soupeřovi zadáci odstavili od míče. Na druhé straně střílel po zemi Hronek, brankář Vašek míč v klidu chytil.

V 65. minutě uviděl druhou žlutou kartu Toml a zápas pro něj předčasně skončil, přitom na hřišti pobyl jen dvacet minut. V té době se nad stadionem v Městských sadech prohnal hustý déšť.

V 74. minutě bylo v Opavě opět veselo. Rychlík Jurečka zatáhl balon, poslal ho před branku, kde se zjevil Mrázek a tvrdou střelou propálil gólmana – 3:2. Vlašimská odpověď přišla v 77. minutě, Vondra se u lajny uvolnil, odcentroval a Janda hlavičkoval těsně vedle.

Osm minut před koncem brankář Vašek dlouhým pasem uvolnil Kuzmanoviče, který běžel sám na gólmana, ten ho ale vychytal. Dvě minuty před koncem šel ze strany na gólmana Mrázek, všiml se ještě volného Schaffartzika, avšak ten prázdnou branku netrefil.

I tak ale Opavští tři body udrželi a i ve třetím kole nové sezony bodovali.

Slezský FC Opava – FC GRAFFIN Vlašim 3:2 (2:1)
Branky: 30. Kuzmanovič, 34. Jurečka, 74. Mrázek – 26. Janda, 51. Hronek. Rozhodčí: Jech – Kotalík, Dobrovolný. ŽK: Jurečka, Schaffartzik - Hell, Hašek, Toml. ČK: 65. Toml. Diváků: 1651

Opava: Vašek – Pospěch, Simerský, Dvorník,Čelůstka – Metelka (59. Žídek) – Jurečka (79. Grussmann), Janetzký (70. Mrázek), Schaffartzik – Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek
Vlašim: Vorel - Nový, Štochl, Hell (46. Toml), Vondra – Tarczal (40. Vebr), Hašek (78. Brejcha) – Janda, Hronek, Průcha – Nečas. Trenér: Vlastimil Petržela