Opavský kouč Roman Skuhravý obměnil sestavu i rozestavení. Slezané nastoupili se třemi obránci, svou premiéru si ve druhé lize odbyl srbský stoper Marko Radić.

Opavští začali aktivně a už ve druhé minutě vybojovali roh, po jeho rozehrání nachystal Smola dobrou palebnou pozici Janetzkému, mladý záložník ale zakončil velmi nepřesně. V 7. minutě pálil těsně vedle Mozol. Za dalších deset minut si dovolil kličku ve vápně brankář Lasák, ta mu naštěstí vyšla.

Hosté se o pár chvilek později dostali ke střele, Tarczal ovšem netrefil bránu. Opavským se následně přestalo dařit. Za zmínku stála pouze Smolova hlavička, kterou gólman Nguyen chytil.

V závěru první půle bylo rušno i na druhé straně. Nejdříve prověřil Lasáka Tarczal, domácí gólman jeho ránu vytěsnil nad břevno. O chvíli později odkopl balon špatně Radić, pak přišlo ještě jedno opavské zaváhání ale Janda ho nepotrestal.

V 55. minutě se v Mětských sadech slavilo. Ve vápně byl faulován Smola, sudí Adámková ukázala na značku pokutového kopu. Specialistou na tuto disciplínu je v Opavě Jan Schaffartzik, který se opět nemýlil – 1:0.

V 61. minutě mohli jít Opavští do dvougólového trháku, Hrabina dostal dobrý centr před branku, jenomže z metru trefil tyč.

Sedm minut před koncem z ničeho nic udeřila Vlašim, Nečas vniknul do vápna, dostal se až před Lasáka a vyrovnal. Domácí se ale s remízou smířit nechtěli. Dobrou možnost měl Žídek, ale neuspěl.

V poslední minutě si na centrovaný balon vyskočil Tomáš Smola a bylo vymalováno – 2:1.

Slezský FC Opava - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 (0:0)
Branky: 55. Schaffartzik (penalta), 90. Smola – 83. Nečas. Rozhodčí: Adámková – Vlasjuk, Vondrážka. ŽK: Radić, Kuzmanovič - Breda. Diváků: 2 069

Opava: Lasák – Simerský, Radić, Žídek – Schaffartzik – Hrabina (84. Jurečka), Mozol (69. Jursa), Janetzký, Čelůstka – Kuzmanovič (75. Zapalač), Smola. Trenér: Roman Skuhravý
Vlašim: Nguyen – Breda, Kavka (79. Jícha), Štochl, Vondra – Janda, Tarczal, Kulhánek (74. F. Hašek), Tusjak (64. Frizoni) – J. Nečas, Vyhnal. Trenér: Martin Hašek