První patnáctiminutovka příliš zajímavých momentů nenabídla. Na jedné straně trefil Smola boční síť, o pár okamžiků později hlavičkoval mimo. Na druhé straně po centru Hadaščoka zakončoval střelou nad Vodháněl.

Ve 24. minutě hosté ztratili balon, Jursa vysunul Jurečku, který míč nasměroval před branku, kde ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel. O tři minuty později se ke střele dostal Hašek a gólman Fendrich musel vytáhnout proti jeho pumelici efektní zákrok.

Po půlhodině hry pronikl do vápna Kaymba, chtěl vystřelit, to se mu ovšem nepovedlo, soupeř ho rozhodil. Chvíli na to mířila vedle tečovaná střela Kuzmanoviče.

Ve 34. minutě přišli Opavští na útočné polovině o balon, Vlašim podnikla rychlý kontr, Hadaščok ukázal opavským obráncům záda. Radič ho ve vápně fauloval a sudí Julinek nařídil penaltu, kterou Vyhnal proměnil. V závěru poločasu se Opavští dočkali vyrovnání, avšak gól Žídka nebyl pro ofsajd uznán.

Vstup do druhéh půlky měli domácí fámozní. Z necelých pětadvaceti metrů se do míče opřel Kaymba a Ngyuen byl bez šance – 1:1. Slezané mohli i vést. Míč po centru Zapalače nikdo z Opavských do sítě nedostal.

Ale po hodině hry už Slezský FC vedl. Kuzmanovič se rozhodl vystřelit, jeho pokus byl ještě tečován a bylo to 2:1. S chutí hrající Opava přidala brzy třetí branku. Jurečka udělal kličku i gólmanovi – 3:1.

Domácí na trávníku kralovali. Pět minut před koncem mohla dát Vlašim kontaktní gól. Avšak Vyhnala vychytal Fendrich a tři body zůstaly v Městských sadech.

Slezský FC Opava – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 (0:1)
Branky: 47. Kayamba, 61. Kuzmanović, 63. Jurečka – 34. Vyhnal (pen.). Rozhodčí: Julinek – Melichar, Pečenka. ŽK: Žídek, Radič, Simerský, Jursa - Hadaščok, Skopec, Piško. Diváci: 2273

Opava: Fendrich – Simerský, Radić, Žídek – Schaffartzik – Kuzmanovič, Jursa, Zapalač (90. Čelůstka) – Kayamba (89. M. Helebrand) – Jurečka, Smola (82. Puškáč). Trenér: Roman Skuhravý
Vlašim: Nguyen – Piško, J. Štochl, Tusjak, Wiesner – Mil. Kadlec (71. Janda), Hašek, Vodháněl (71. Fotr), Skopec – Vyhnal, Hadaščok. Trenér: Petr Havlíček