Trenér Roman Skuhravý vsadil na vítěznou sestavu z duelu proti Vlašimi a hned po minutě hry zažil gólovou radost.

Kuzmanovič zatáhl balon a odcentroval, domácí tento pokus odvrátili na rohový kop. Po jeho rozehrání zůstal ve vápně volný Žídek a otevřel skóre.

Slezané byli při chuti. V 10. minutě vysunul Žídek Kayambu, který si balon potáhl a efektně lobnul Hrubeše – 0:2. Slezané si dál dělali, co chtěli. Po centru Zapalače se hlavou zblízka prosadil Smola.

Následně odcentroval Kuzmanovič, na jeho přetažený centr si naběhl Zapalač a tvrdou dělovkou nechal vyniknout Hrubeše, který balon vyrazil na roh. Po půlhodině hry si vzali slovo Žižkovští. Zhruba z pětadvaceti metrů vypálil Podrazký a nechytatelnou ranou aspirující na gól měsíce dal Pražanům naději.

Ti měli ve 37. minutě další povedený pokus. Bazal naštěstí pro hosty těsně minul. Opava odpověděla hlavičkou Smoly, která byla sražena na roh. Ten rozehrál Jursa a Simerský hlavou vzal Žižkovu vítr z plachet – 1:4. Vavruškův tým zahrozil Bazalem. Jeho povedenou ránu zlikvidoval Fendrich.

Ve druhém poločase se dlouho nic zajímavého nedělo. Až v 62. minutě se do vápna dostal Kuzmanovič, dokonce i vystřelil, avšak jeho rána byla zblokována na roh. V 76. minutě zatáhl míč Kayamba, první pokus byl zblokován, při druhém přihrál Kuzamnovičovi a bylo to 1:5.

Další gólovku měl Puškáč, na druhé straně se fantastickým zákrokem zaskvěl Fendrich při tutovce Volka.

FK Viktoria Žižkov – Slezský FC Opava 1:5 (1:4)
Branky: 31. Podrazký - 1. Žídek, 10. Kayamba, 21. Smola, 40. Simerský, 76. Kuzmanovič. Rozhodčí: Příhoda – Horák, Pfeifer. ŽK: Pardubský, Hašek - Schaffartzik, Jursa

Žižkov: Hrubeš – Pardubský, Toml, Mareš, Hašek – Kodeš (84. Šendera) – Bazal, Čermák, Podrazký, Engelmann (72. Volek) – Stratil (79. Jelínek). Trenér: David Vavruška
Opava: Fendrich – Simerský, Radič, Žídek – Schaffartzik – Kuzmanovič, Jursa (81. Rychlý), Zapalač (80. Stříž) – Kayamba - Smola, Jurečka (73. Puškáč). Trenér: Roman Skuhravý