II. LIGA: Znojmo - Opava 3:1

/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Opavy nezvládli na hřišti Znojma, vedoucího týmu Fotbalové národní ligy, druhou polovinu prvního poločasu, ve které inkasovali dvě branky. Slezané se po přestávce snažili s výsledkem něco udělat. Vstřelili kontaktní gól Kuzmanovičem, vyrovnat mohl Fišer, ale nedal. Čtyři minuty před koncem veškeré naděje hostů na bodový zisk vyhasly. Na konečných 3:1 totiž upravil Nijre. Opava se ale za předvedený výkon stydět nemusí.

13.11.2015 1

Náskok se rozrůstá. Znojmo po páteční výhře 3:1 nad Opavou vévodí Fotbalové národní lize už o osm bodů, byť tabulka je ještě nekompletní. Foto: DENÍK/Martin Smejkal

„Odehráli jsme dobrý zápas, herně jsme byli lepší než domácí, ale nedokázali jsme to dát do výsledku," řekl opavský trenér Jan Baránek. „Měli jsme i více šancí, než domácí, snad pět gólovek, bohužel podařilo se nám vstřelit jen jednu branku," pokračoval kouč SFC.

První branka byla k vidění ve 34. minutě, kdy kopali domácí rohový kop, vyražený míč napálil po brance Helísek, trefil Žondru a od něj se balon odrazil do sítě. Dvě minuty před poločasem dával po kombinaci na 2:0 Šumbera.

Hostující tým se snažil po přestávce něco s výsledkem udělat. Kontaktní gól měl na hlavě Zbyněk Pospěch, ale minul. Pak tentýž hráč nahrál Kuzmanovičovi a srbský útočník se nemýlil – 2:1. „Chtěli jsme vyrovnat. Vypracovali jsme si několik závarů, ale gól jsme nedali. Nejblíže k němu měl Fišer," řekl Jan Baránek.

Bohužel čtyři minuty před koncem se prosadil Nijre a tři body zůstaly na jihu Moravy. „Kluky musím i přes porážku pochválit. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů podzimu, bohužel nám chybělo i kousek toho štěstí," uzavřel Jan Baránek.

1.SC Znojmo – Slezský FC Opava 3:1 (2:0)
Branky: 34. Žondra, 43. Šumbera, 86. Nijre – 77. Kuzmanovič. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vitner. ŽK: Nepožitek, Šamánek – Kuzmanovič, Vašek, Jurečka, Zb. Pospěch, Grussmann. Diváci: 1912
Opava: Vašek – Matěj Hrabina, Zd. Pospěch, Simerský, Čelůstka – Horka, Grussmann – Jurečka (76. Fišer), Kuzmanovič, Janetzký (82. Mrázek)- Zb. Pospěch. Trenér: Jan Baránek

13.11.2015 VSTUP DO DISKUSE 1

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.