Opava nastoupila na jihu Moravy v totožné sestavě jako v úvodních dvou kolech a už ve druhé minutě dala o sobě vědět. Kuzmanovič poslal míč do vápna, ten Pospěch pustil na Jursu, jehož střelu Doleček vyrazil.

Domácí přišli s rychlou odpovědí. Rána Nijreho ale byla sražena na roh.

V 16. minutě poslali Znojemští centr do opavského vápna, u zadní tyče číhal Ledecký, naštěstí pro hosty trefil jen boční síť. Na druhé straně hledal v šestnáctce Zapalač Smolu, ale nenašel ho, obrana Znojma byla u míče dříve.

O čtyři minuty později dostal balon za obranu Ledecký, brankář Fendrich vyběhl proti míči, ale nedosáhl na něj, Ledeckého fauloval mimo pokutové území a od rozhodčího Ginzela uviděl žlutou kartu. Domácí se dožadovali červené. Po trestném kopu se míč dostal ke Svozilovi, který trefil břevno.

Ve 24. minutě bylo Znojmo zmraženo. Hosté kopali rohový kop a Schaffartzik hlavou překonal Dolečka, šlo o jeho třetí branku v sezoně. Opava se dál snažila o nebezpečné výpady. Ve 29. minutě kopal Zapalač rohový kop a Smola hlavou těsně minul.

V poslední minutě prvního poločasu nasadil k sólu Grussmann, Odehnal ho fauloval a hostům se naskytla dobrá standardka. K jejímu rozehrání se postavil Kuzmanovič a trefil zadní tyč.

Po přestávce kopalo Znojmo dva rohy v krátkém časovém rozmezí, ale ani z jednoho nic nevytěžilo. Velmi smutný okamžik přišel v 56. minutě, kdy se s bolestivou grimasou skácel k zemi Zdeněk Pospěch. Kvůli poraněnému kolenu musel střídat.

Po hodině hry přišel centr ze strany a Smola hlavou k tyči dával na 0:2. Chvíli na to měli domácí stoprocentní šanci, Nijre ale netrefil prázdnou branku.

Znojmo začalo působit nervózním dojmem, často kazilo přihrávky. Dvanáct minut před koncem se blýskl hezkou individuální akcí Kuzmanovič, parádně se uvolnil, škoda jen, že vystřelil vedle. Jeho kousku zatleskali i domácí fanoušci a když Fendrich chytil tutovku Nepožitkovi, bylo jasné, že Opavě už tři body nikdo nevezme.

A v samotném závěru pečetil opavské vítězství ještě třetí brankou Janetzký.

1. SC Znojmo FK – Slezský FC Opava 0:3 (0:1)
Branky: 24. Schaffartzik, 60. Smola, 86. Janetzký. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Vodrážka. ŽK: Šumbera, Odehnal – Fendrich. Diváků: 1 374

Znojmo: Doleček – Cheredea, Svozil, Odehnal, Helísek – Javůrek (64. Holub), Njire (64. Urbančok), Motal, Šumbera (74. Nepožitek) – Rybička, Ledecký. Trenér: Radim Kučera
Opava: Fendrich – Pospěch (58. Hrabina), Simerský, Žídek, Čelůstka – Schaffartzik – Grussmann (76. Janetzký), Jursa, Zapalač – Smola, Kuzmanovič (87. Jurečka). Trenér: Roman Skuhravý