Ten si připsal další cenný skalp. Po výhře nad exligovým Zlínem urval bod i na hřišti FC Vysočina, který si podle předzápasových slov kouče Urbana nemohl dovolit takový přepych, aby ztratil body na domácí půdě. Ovšem dva body jsou ty tam…

Prvních deset minut Jihlavští drželi po většinu času míč na vlastních kopačkách a soupeře téměř nepustili na vlastní polovinu. Ovšem žádnou vážnější šanci si nevytvořili. Nováček se poprvé dostal ke střele až ve třinácté minutě, ale Javorkova střela mířila vysoko nad domácí svatyni.

V 19. minutě se rozběhl po pravé straně Sokol a poslal centr do domácí šestnáctky, který hlavou jen těsně minul Javorek.

Svěřenci kouče Urbana balon ukořistili a pustili se do rychlého brejku, jenže Krutý se unáhlil a poslal střelu přímo do náruče hlučínského gólmana.

Jihlava poté trochu ubrala na aktivitě, nedařilo se jí podržet balon – a z toho těžili hosté. Jmenovitě Sokol, který poslal centr do jihlavské šestnáctky. A po nedorozumění mezi Winterem a Tlustým se ke skórování málem dostal Honka.

Po delší době se do zajímavé šance prodrali i domácí. Vydra nepříjemně vystřelil z hranice velkého vápna, ale Kosmál nadvakrát uspěl. Ve 39. minutě po standardní situaci z pravé strany hlavičkoval Tlustý, balon šel jen těsně nad břevno hlučínské svatyně.

Čtyři minuty po změně stran se jako první do šance dostal FC Vysočina. Po nepřímém volném kopu Šislera nejvýše vyskočil Kadlec. Jeho hlavička prolétla podél Kosmákovy pravé tyčky. V 57. minutě se k volnému přímému kopu postavil Šisler a technickou střelou poslal balon těsně vedle šibenice hlučínské branky.

V 68. minutě vymyslel pohlednou akci mladíček Vydra, který podél velkého vápna poslal míč Lovětínskému, jenž z první vyslal pumelici, ale jeho mušce scházely decimetry. Lépe seřízená mířidla měl na druhé straně střídající Koubek, který ze standardní situace nechal vyniknout Wintera.

V 74. minutě se do největší šance zápasu vřítila dvojice domácích mladíků: Vydra zatáhl balon a naservíroval ho Teclovi. Ten však v rozhodujícím momentě zklamal a trefil jen Kosmáka. Odražený balon pak uklidili do bezpečí hostující zadáci.

Jihlavští fotbalisté tak roli papírového favorita nezvládli, domácí remíza je pro ně ztrátou.

FC Vysočina Jihlava - FC Hlučín 0:0
Rozhodčí: Bílek – Peřina, Moláček. ŽK: Caha, Veselý, Vydra, Šisler, Kadlec – Juřátek, Koubek. Diváci: 1500

Jihlava: Winter – Veselý, Tlustý, Kadlec, Caha – Gabriel (56. Korčián), Gába (59. Lovětínský), Šisler, Krutý – Vydra, Tecl
Hlučín: Kosmál – Bogdaň, Žižka (82. Štýbar), Švrček – Javorek, Sokol (63. Koubek), Hrtánek, Juřátek, Dohnálek – Dobeš, Honka (75. Prokeš)