Zprávu, že se může porvat o angažmá ve druhé lize, se dozvěděl Josef Květon třiadvacátého prosince večer. „Volal mi manažer, zda bych neměl zájem o angažmá v Ústí nad Labem. Má odpověď byla hned kladná, chci se opět vrátit do profi fotbalu," podotkl Josef Květon. „Mám se hlásit na úterním tréninku," dodal sedmadvacetiletý brankář.

Smlouvu v kapse zatím nemá. „Vše budeme řešit na místě. Musím přiznat, že zájem Ústí mě potěšil," svěřil se rodák z Bruntálu.

Z Milotic, kde v současné době bydlí, ho tak čeká daleká cesta až na sever Čech. „Cestování mi nevadí, chci hlavně získat angažmá v profi fotbale. Poslední půlrok mě pořádně vyškolil," podotkl gólman, který odmítl prodloužit smlouvu v Opavě a poté, co naletěl manažerům, musel vzít za vděk divizí.

Není to tak dávno, co usiloval o angažmá ve čtvrté španělské lize. „Klub zájem měl, i mi se tam líbilo, jenže podmínky, které mi byly nabídnuty, se zcela lišily od těch, které mi sliboval manažer," kroutil hlavou Josef Květon. Tentýž agent mu sliboval i působení v Polsku. „Nechci už žádná dobrodružství. Udělám všechno proto, aby mi vyšlo Ústí nad Labem," zdůrazňuje.

O své budoucnosti se bavil také s generálním manažerem Slezského FC Opava Aloisem Grussmannem. „Měli jsme spolu schůzku, já osobně bych se i vrátil, ale klub má nyní gólmanský post obsazen. Bylo mi řečeno, že na můj návrat je ještě brzy," poznamenal Josef Květon a dodal:

„Věřil jsem, že nějaké angažmá získám. Přece jenom mám navíc, než chytat v divizi. Tím nechci nějak shazovat Valašské Meziříčí, naopak jsem jim vděčný za to, že mi umožnili chytat," řekl gólman, který stále patří Opavě.

O situaci ve svém možném novém působišti nějaké informace má. „Vím, že brankáře má na starosti Radim Novák, proti kterému jsem ještě chytával. Vesměs celý podzim odchytal mladý klučina. Už se těším na první trénink," zakončil Josef Květon.