„Zápas se hrál v týdnu. Je pravda, že jsme se slézali jak švábi na pivo a sestavu bylo potřeba docela lepit," komentoval trenér Kozmic Karel Gorný a ještě doplnil: „O víkendu se v rámci I. B třídy střetneme s Ostravou-Jih. Tento duel je pro nás podstatně důležitější."

Utkání pro domácí neodstartovalo vůbec dobře. Už ve třetí minutě poslal jeden z hráčů Heřmanic do vápna centr, balon se odrazil zpět do pole a následující střela již trefila cíl - 0:1. O vyrovnání se postaral Jakub Janík, který v posledních zápasech naladil vskutku výbornou formu. Dostal se až před heřmanického gólmana a povedeným dloubáčkem ho pěkně přehodil.

Jak již bylo řečeno, o poločase šli ze hřiště hned tři fotbalisté a Kozmice už nemohly střídat, což se jim později trochu vymstilo. Miroslava Kovala brala třísla a asi čtvrthodiny před koncem musel odstoupit. Kozmický celek byl tedy nucen dohrávat o deseti. Tři minuty po hodině hry přišla pro Kozmice další pohroma. Heřmanice se ocitly v další dobré příležitosti a dostaly se do vedení.

Svěřenci kouče Karla Gorného se ovšem opět dokázali vzchopit a těsně před začátkem nastavení doputoval balon k Tomáši Gaiovi, jenž obstřelil gólmana. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se šly kopat penalty. Smutným hrdinou úvodní série se stal stoper Martin Tomáš, který nedal. Vedle, naštěstí pro domácí, mířily i Heřmanice. Později si tentýž hráč reputaci napravil. Soupeř v jedné z následujících sérií nastřelil tyčku, načež Martin Tomáš hostujícího brankáře pokořil.

Kozmice se tedy probojovaly do finále Krajského poháru, a pokud v něm porazí Libhošť, podívají se i do Českého poháru. „Svým způsobem tomu stále nemůžeme uvěřit. V soutěži se nám moc nedaří, ale v pohárových utkáních je to něco úplně jiného. Máme obrovskou radost," uvedl Karel Gorný.

Finále krajského poháru by se mělo hrát ve středu 6. června od 17 hodin. Zápas se uskuteční na neutrální půdě. Použita bude metoda přiměřené vzdálenosti.

Kozmice - Heřmanice 2:2 (1:1), pen. 5:4
Branky Kozmic: 18. J. Janík, 89. T. Gai
Kozmice: Bortlík - Buchvaldek (46. Kania), Horsinka, Tomáš, Vojáček (46. Posmyk) - Hradilík, J. Janík, Kašuba (46. Urbančík), Běnek - M. Koval, T. Gai. Trenér: Karel Gorný

Petr Dušek