I když první poločas toho moc zajímavého nepřinesl, urodil se jeden gól. Do šestnáctky se vřítil největší tahoun Dolního Benešova Ondřej Adamík, balon poslal před bránu, kde jej za Machelova záda doklepl Radek. To běžela asi osmadvacátá minuta. Chvíli předtím se mohl prosadit i domácí Rozsíval. V dobré palebné pozici ovšem prostor třech tyčí trestuhodně přestřelil.

„Za celý zápas jsme se dostali asi k jednomu zakončení. Nechtěli jsme hlavně odjet s ostudným debaklem," přiznal slavkovský trenér Tomáš Onderka.

Další branka se urodila ve dvaasedmdesáté minutě. Roman Štefek u lajny rozehrával standardku a nacentroval tak perfektně, že míč skončil až v bráně. Vzápětí s vypětím všech sil vytahoval brankář Slavkova střelecký pokus Radka na roh. Richard Husovský, jenž v zimě přišel ze Strahovic, pak svou ránu otřel o obránce a balon orazítkoval tyč.

Zkušený útočník si spravil chuť šest minut před koncem. Ondřej Adamík se nadechl k mohutnému sólu, prošel až do vápna a nezištnou přihrávkou vyzval ke skórování právě Richarda Husovského. „Bylo to pro nás povinné vítězství. Na naší hře se však projevila skutečnost, že se hrálo v týdnu. Musíme se zlepšit, protože takový výkon by na Vítkovice, které nás čekají o víkendu, nestačil," komentoval trenér Dolního Benešova Dušan Christoph.

„Soupeř vyhrál zaslouženě, přestože se nehrál nějaký extra fotbal," doplnil Tomáš Onderka.

Dolní Benešov - Slavkov 3:0 (1:0)
Branky: 28. Radek, 72. Štefek, 84. Husovský

Dolní Benešov: D. Juchelka - Rozsíval, Spruch, Reichel, Majewski - Moc (38. Husovský), M. Juchelka, Knopp, Haas (52. Štefek) - Adamík, Radek. Trenér: Dušan Christoph
Slavkov: Machel - Obludník, Hanák, Kovalčík, Klement (83. Mílek) - Bahr, Grajciar (72. Trunčík), Hruška, Dietrich, Kubín - Rohovský (46. Král). Trenér: Tomáš Onderka

Petr Dušek