Hradec nad Moravicí - Slavkov

Někdy se stává, že i když v zápase góly nepadnou, nemůžeme ho zařadit do škatulky nudný. Přesně to se dá tvrdit o utkání krajského přeboru mezi Hradcem nad Moravicí a Slavkovem. První poločas patřil domácímu výběru. Vypracovali si minimálně tři šance, které zaváněly gólem. Prohászka nejprve narazil Ondřeji Černému. Ten si však na velkém vápně počínal zbrkle a nezakončil ideálně.

Následně našel Jakub Černý nabíhajícího Brunclíka, jenže jeho projektil prostor tří tyčí slavkovské svatyně netrefil. Největší možnost měl na hlavě Prohászka. Brankář Machel ovšem v tu chvíli čaroval. S příchodem druhé pětačtyřicetiminutovky se začal ozývat také Slavkov. Nebezpečí pramenilo především ze strany Borunského a Kovalčíka. Došlo také na jeden kontroverzní moment. Po jedné šanci hostů zůstal brankář Kovalík ležet na zemi. Rozhodčí nechal zahrávat panenku.

Hradečtí si mysleli, že slavkovská družina jim v duchu fair play přenechá balon. Hostující Král však vzal balon a vnikl do vápna, avšak jeho střela nemířila přesně. „Kdyby z toho byla branka, tak zbytek zápasu ani nedohrajeme," mínil hradecký trenér Karel Štěpán.

„To, co udělal Král, bylo unfair," usuzoval slavkovský kouč Tomáš Onderka a přidal ještě krátké zhodnocení: „Bod z Hradce rozhodně bereme. Remíza proti takovému týmu se cení." Karel Štěpán ještě dodal: „Měli jsme i další šance. Nastřelili jsme také břevno, ale když neproměníte šance, nemůžete vyhrát."

Hradec nad Moravicí – Slavkov 0:0
Hradec nad Moravicí: Kovalík – Havelka, Půda (30. Orlík), Jašek, Kuděla – O. Černý, Žídek, J. Černý, Brunclík (75. Režnar) – Prohászka, Demel. Trenér: Karel Štěpán
Slavkov: Machel – Obludník, Cahel, Poledník, Klement – Dietrich (80. Bahr), Hanák, Kovalčík, Král, Borunský (65. Grajciar) – Malček. Trenér: Tomáš Onderka

Pustá Polom - Dolní Benešov

V rámci krajského přeboru se ve středu hrálo ještě jedno okresní derby. Dolní Benešov se ve středu představil na hřišti Pusté Polomi a stal se prvním mužstvem, které domácí dokázalo v nové sezoně porazit. O tom, že by se mohlo hostům dařit, nasvědčovala především osmnáctá minuta. Svěřenci trenéra Dušana Christopha zakombinovali krásně středem, Labuda vysunul Vitáska a bylo vymalováno.

Zápas celkově mnoho vyložených brankových příležitostí nenabídl. Pusté Polomi se povedlo odpovědět krátce před úderem hodiny hry. V benešovské šestnáctce se objevil agilní útočník Liška a nedal Davidu Juchelkovi šanci. Rozhodující moment přišel na řadu v jednašedesáté minutě. Domácí zahráli malou domů. Po trestném kopu z malého vápna se Tomáš Hradský provinil proti fotbalovým pravidlům, když si na míč sáhl rukou. Následovala penalta a červená karta. Pokutový kop Spruch proměnil.

„V deseti jsme byli snad ještě nebezpečnější než normálně," konstatoval trenér Polomi Martin Janík. Jeho celek měl ještě jednu velkou příležitost. Liška se hnal úplně sám na gólmana, ale pravý bek Rozsíval musel zatáhnout za záchrannou brzdu a polomského útočníka sundal. Obdržel také červenou, avšak druhou branku už v závěru domácí nevstřelili.

„Vše jsme prohospodařili v první půli, do níž jsme vstoupili laxně a nechali si dát branku," doplnil Martin Janík. „Neříkám, že jsme byli lepší, avšak vzhledem k tomu, že se nám povedlo proměnit šance, jde o zaslouženou výhru," poznamenal benešovský kouč Dušan Christoph.

Pustá Polom - Dolní Benešov 1:2 (0:1)
Branky: 57. Liška – 18. Vitásek, 61. z pen. Spruch

Pustá Polom: Škrobánek – Matyášek, Mikulenka, T. Hradský (56. ČK), R. Šmíd – Štefek, M. Hradský, Poštulka (65. Schwalbe), Gašparík, M. Šmíd – Liška. Trenér: Martin Janík
Dolní Benešov: D. Juchelka – Rozsíval (86. ČK), Spruch, Moravec, Majewski – Tchuř (64. Moc), M. Juchelka, Adamík, Labuda (78. Havlík), Haas – Vitásek (58. Radek). Trenér: Dušan Christoph

Háj ve Slezsku - Frýdek-Místek B

Středeční vložené kolo krajského přeboru nabídlo několik zajímavých zápasů. Jedním z nich bylo bezesporu střetnutí mezi Hájem ve Slezsku a béčkem Frýdku-Místku, v němž zvítězili hosté 4:1. První půle přitom vyústila v bezbrankovou remízu. Do vedení šli jako první Frýdečtí. V sedmnácté minutě dolétl z boku centr do vápna, kde jeden z hostujících hráčů pálil přesně.

Vyrovnávací branka přišla na řadu ani ne o čtvrthodinu později. Po pěkné kombinaci se útočník Tomáš Trupl procpal do vápna a placírkou krásně propálil gólmana. Háj ve Slezsku si za stavu 1:1 vytvořil i další gólovky, jenže Trupl, Horák a Janíček své tutovky zahodili. „Škoda, kdyby se jim něco podařilo proměnit, mohl mít zápas jiný vývoj," litoval kouč domácích Milan Baculiák.

Utkání se začalo lámat v pětapadesáté minutě. Brankář Robin Rozhon špatně vyběhl, frýdecký fotbalista mu míč vypíchl a zakončil do odkryté brány. Třetí gól hostí na sebe nenechal dlouho čekat. Háj špatně odkopl, do vápna vnikl hostující hráč a nastřelil břevno. Balon se odrazil zpět do vápna, kde podle posouzení hlavního rozhodčího fauloval Konvička. Frýdek penaltu přetavil v gól a skóre pak završil pět minut před koncem.

„Minimálně v prvním poločase jsme se soupeřem drželi krok. Frýdek nakonec ukázal svou sílu. K dispozici měl i pár hráčů z áčka, takže to nebylo jednoduché," doplnil hájecký kouč.

Háj ve Slezsku - Frýdek-Místek B 1:4 (1:1)
Branky: 30. Trupl – 17. Chýlek, 55. Teplý, 66. z pen. Cesnek, 85. Šigut
Háj ve Slezsku: R. Rozhon – Maloch (75. Blažej), Matěj, Halška, Konvička – Janíček, Chodílek (80. Fiala), Nádvorník, Horák (70. Komárek) – Trupl, Žurek. Trenér: Milan Baculiák