Domácí výběr začal hodně aktivně. Ve 3. minutě hledal Poštulka přihrávkou Baranka, ten ale přestřelil. O pár chvilek později pálil nad Poštulka. Ve 21. minutě přišla pohledná akce, na jejímž konci byl Staněk, ovšem ani ten balon do sítě neuklidil.

„Škoda, že jsme z těchto šancí nedokázali nic vytěžit,“ posteskl si trenér Lukáš Černín. Po Staňkově gólovce to přišlo. Po standardní situaci se míč dostal na kopačky Ferenze, který otevřel účet zápasu. O šest minut později bylo v Kravařích ještě veseleji. Šimeček poslal do brejku Ferenze, ten udělal kličku i gólmanovi a bylo to 2:0.

Další jasnou gólovku měl Peterek, jeho pokus ovšem orazítkoval pouze tyč. Jenomže přišla 44. minuta, Havířov dokonale rozebral kravařskou obranu a Pištěk snížil na 2:1. „Škoda této branky, hosty nabudila. Naopak v naší kabině zavládlo zklamání,“ přiznal trenér. To ještě bylo více umocněno v 64. minutě, kdy brankáři Hladkému vypadl míč z rukou a od vlastního kolena se odrazil do sítě – 2:2.

„Obrovská chyba, ale co se dá dělat, i takové věci k fotbalu patří,“ kroutil hlavou Lukáš Černín. Avšak smutek netrval dlouho. Neuběhly ani čtyři minuty, Radim Baranek prošel středem, vystřelil a zajistil svému týmu tři body.

„Po zbytek zápasu jsme si hlídali těsné vedení. Havířov jsme do vážnější šance nepustili, a můžeme tak slavit záchranu,“ usmíval se po zápase spokojený kouč. Poslední duel sezony odehrají Kravaře na domácím trávníku netradičně v sobotu, kdy od 17 hodin hostí Valašské Meziříčí.

Kravaře – Havířov 3:2 (2:1)
Branky: 22. a 28. Ferenc, 67. Baránek - 45. Pištěk, 64. vlastní, 263 diváků
Kravaře: Hladký – Hružík, Klösel, Knopp (76. Vaněk), Blatný – Poštulka, Baranek, Staněk, Šimeček (90. Řeháček) - Ferenz (80. Kinnert), Peterek

Lukáš Černín: Zvládli jsme to

Jarní mise kravařských fotbalistů je splněna. I přes všechny problémy, kterými klub v zimě prošel, se podařilo divizní soutěž udržet. Přitom mužstvo začalo s přípravou pozdě, dlouho se nevědělo, kdo vůbec bude hrát. „Bylo to nejtěžší období v mé krátké trenérské kariéře,“ přiznal Lukáš Černín.

„Tento půlrok beru jako velmi dobrou zkušenost. Člověk poznával, jak se hráči chovají v kritických situacích. Já tyhle stavy poznával jako hráč. Přece jen s Opavou jsme dvakrát sestupovali, dvakrát postupovali,“ poznamenal trenér Kravař.

Do jarní části jeho tým přitom nevstoupil vůbec dobře. V sedmi zápasech nezískal ani bod. „Rozlosování bylo pro nás kruté. V těchto duelech jsme mohli jen překvapit, nakonec z toho bylo sedm zápasů s nulou. Já ale týmu věřil, kluci to dokázali, druhou část sezony zvládli na jedničku. V klíčových utkáních prokázali svou sílu,“ chválil tým Černín.

V sobotu mají Kravaře poslední zápas sezony. Přijede Valašské Meziříčí na lavičce s bývalým Černínovým spoluhráčem Karlem Orlem. „Oba týmy budou chtít hrát fotbal, o nic jim nejde, věřím, že diváci budou spokojeni,“ zakončil Černín.