Trenér Kravař Lukáš Černín řešil před zápasem rébus koho postavit. Pro zranění postrádal hned čtveřici hráčů: Staňka, Blažka, Hružíka a Poštulku. „Víme, že máme celkem slušnou marodku, bohužel nic jiného než vyrovnat se s ní nám nezbývá,“ konstatoval Černín.

„Orlová je tým, který to venku umí, i k tomu směřovala naše taktika. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany,“ hovořil dále domácí kouč.

Jenomže přišla 22. minuta a Kopel rozesmutnil kravařské ochozy. Gól dali v prvním dějství také domácí. Jenomže Žurkova střela nebyla pro ofsajd rozhodčím uznána. „Myslím si, že to branka měla být,“ zlobil se Černín.

Pro druhý poločas byli nuceni domácí změnit stanovenou strategii. „Potřebovali jsme bodovat. Museli jsme otevřít hru a více útočit, i když proti výškové převaze Orlové to nebylo vůbec jednoduché,“ přiznal kravařský trenér.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce byli domácí jasnými pány na trávníku. Nejblíže vyrovnávací brance byl Husárik, jenž se po narážečce s Jaškem řítil sám na brankáře, avšak nedal. Prvně jmenovaný navíc zápas ani nedohrál a pro zranění musel být střídán.

V 78. minutě bylo přece jen vyrovnáno. Do šestnáctky vběhl Vitásek a zařídil domácím alespoň bod. „Ještě jsme měli jednu šanci, avšak Pelan ji nedal,“ pokrčil rameny Černín. Bod nakonec ale bral.

„Každý bod má v naší situaci svou důležitost. Nyní náš čeká derby s Dolním Benešovem, ve kterém bychom rádi uspěli,“ podotkl trenér Lukáš Černín, který věří, že se mu částečně vyprázdní i marodka.

Kravaře - Orlová 1:1 (0:1)
Branky: 78. Vitásek – 22. Kopl
Kravaře: Hlaváč – Kroker (25. Vaněk), Klösel, Knopp, Václavík – Pelán – Malý, Husárik (64. Vitásek), Baranek, Žurek – Jašek