Než se stačili diváci na tribuně pořádně usadit, domácí výběr prohrával. Poruba ještě do přestávky přidala další dvě branky a po úvodní pětačtyřicetiminutovce bylo rozhodnuto.

„Před utkáním jsem byl optimistou, že bychom zápas mohli zvládnout. Bohužel realita byla zcela jiná,“ pokrčil smutně rameny domácí trenér Lukáš Černín.

Hned v první minutě se k míči dostal Martinka. Zhruba z třiceti metrů vystřelil a míč se zastavil až v síti gólmana Hladkého. „Byl to tvrdý direkt,“ konstatoval trenér Kravař. Domácí mohl do hry vrátit zkušený útočník Zdeněk Staněk. V 17. minutě se dostal až před gólmana soupeře, ten mu ale jeho superšanci chytil.

„Dá se říci, že to byl jeden z klíčových momentů zápasu. Kdyby to Zdena dal, určitě bychom zvedli hlavu,“ je si jist Černín. „Na kdyby se ovšem nehraje,“ mávl vzápětí rukou.

Ve 25. minutě bylo s domácími ještě hůře. Poruba kopala rohový kop a Svatonský hlavou zvyšoval na 0:2, a když za dalších deset minut překonal domácího gólmana křižnou střelou Starý, bylo o osudu zápasu de facto rozhodnuto.

„Poruba vedla zaslouženě. Byla agresivnější a důraznější. Naopak my jsme byli u všeho později,“ hledal poločasové rozdíly Černín. „Chtěli jsme ve druhém poločase ještě s výsledkem něco udělat, pokusit se o malý zázrak,“ uvedl trenér domácího výběru.

V 52. minutě se před hostující brankou ocitl po pěkné akci zcela volný Šimon, bohužel pálil vedle. To hosté byli úspěšnější. V 74. minutě upravil na konečných 0:4 Martinka.

„Zápas se poté už jen dohrával. Nám nezbývá nic jiného než zvednout hlavy a pokusit se uspět v dalším zápase, kdy hrajeme v Jakubčovicích,“ podotýká kravařský trenér.

Kravaře - Poruba 0:4 (0:3)
Branky: 1. a 73. Martinka, 25. Svatonský, 34. Starý. Diváci: 283
Kravaře: Hladký – Vaněk (73. Řeháček), Klösel, Knopp, Kroker – Peterek, Baranekj, Poštulka, Šimeček (75. Kinnert), Šimon – Staněk