Trenér domácího výběru Lukáš Černín nemohl počítat do základní sestavy s Radimem Husárikem, jehož trápily problémy se svalem, ovšem ve 20. minutě šel stejně fotbalista patřící Baníku Ostrava do hry.

„Nebylo jiné východisko. Zranil se nám Pelán, a proto musel jít Radim do hry. Svůj úkol splnil na jedničku. Dal naší hře myšlenku a měl podíl na našem vítězství,“ chválil novou akvizici trenér.

Nejdříve ale o sobě dal vědět Šumperk. Knápek ze strany lehce odcentroval, našel kanonýra Pobuckého, který přímo z voleje a z letu nedal Hlaváčovi šanci – 0:1. „Bylo to nechytatelné. Pobuckého zakončení nemělo chybu. Nás může jen mrzet, že jsme nechali Knápka tak lehce odcentrovat,“ vytknul svým svěřencům Lukáš Černín.

Šumperk po vstřelené brance již zbytek prvního poločasu kontroloval. Po přestávce se ale začaly dít věci. Kravaře přidaly na obrátkách a jejich velké chvíle přišly mezi 70. a 76. minutou. Vyrovnání přišlo po dobře zahrané standardní situaci. Klösel rozehrál míč na zcela volného Václavíka a nedal brankáři Šabovi šanci – 1:1.

„Je pravdou, že v týdnu jsme na standardních situacích pracovali. Vyrovnávací branka padla po vydařeném signálu,“ pochvaloval si Černín.

O šest minut později již domácí vedli. Jašek se uvolnil, vystřelil a Staněk šikovnou tečí rozjásal kravařské ochozy podruhé. V závěru vsadil Šumperk všechno na ofenzivu. Domácí výběr ale ve třech případech podržel skvěle chytající gólman Jiří Hlaváč.

„Proměňování šancí je naší největší slabinou. Nemůžeme se přece zlobit na obranu, když vedeme jedna nula, pak zazdíme tři naprosto tutové šance a nakonec zápas nevyhrajeme,“ říká Otto Jáně, trenér Šumperku a dodává:

„Tým není v ideální pohodě, Pobucký dává góly, neboť výkonnostně jasně převyšuje divizní soutěž,“ „Byl to náš nejlepší výkon v této sezoně. Jsem rád, že máme tři body. Věřím, že tento výsledek nás nakopne před dvěma duely na hřištích soupeřů,“ přeje si Lukáš Černín.

Kravaře - Šumperk 2:1 (0:1)
Branky: 70. Václavík, 76 Staněk - 36. Pobucký

Kravaře: Hlaváč –Hružík, Blažek, Klösel, Knopp – Malý, Pelán (20. Husárik), Václavík (75. K. Pavlík), Žurek – Jašek (85. Bitomský), Staněk
Šumperk: Šabo – Král, Opravil, Skopal, Strnad - Knápek, Novák, Lošák (71. Křepelka), Pobucký – Horák, Los