„Po dlouhé době to mohlo být střetnutí, ve kterém jsme mohli hrát konečně uvolněně,“ začal utkání hodnotit trenér Kravař Lukáš Černín. V 9. minutě se jeho tým dočkal první branky. Po standardní situaci, kterou rozehrál Klösel, poslal míč do sítě Poštulka.

„Rozhodčí bohužel branku neuznali pro údajný ofsajd. Zda byl nebo nebyl, nemá cenu již diskutovat,“ poznamenal trenér. „My jsme ale měli i další šance,“ doplnil. Ve 24. minutě už viděli diváci regulérní gól. Baranek si pustil míč přes hlavu, posunul ho na Ferenze. Ten šel z boku na brankáře, a když všichni čekali jeho přihrávku pod sebe, rozhodl se zakončit sám – 1:0. „Vymyslel to dobře,“ chválil mladého útočníka kouč.

„V dalších minutách jsme mohli naše vedení navýšit, bohužel v koncovce jsme selhali,“ kroutil hlavou domácí stratég. Ve 36. minutě se v jasné gólovce zjevil Baranek. Měl docela dost času, avšak ke své smůle napálil míč pouze do brankáře. Ovšem minutu na to udeřili zničehonic Valaši. Míče se zmocnil. Plešek a vyslal na Bilíka dalekonosnou ránu, balon se nešťastně odrazil od Hružíka, změnil směr a se štěstím se dokutálel do sítě – 1:1.

„Strašná škoda, místo toho, abychom vedli jsme zbytečně inkasovali,“ mávl rukou Černín. Ve druhém poločase bylo s domácím týmem ještě hůře. V 53. minutě se ke střele odhodlal Macíček. Tvrdá rána se odrazila od spojnice břevna a tyče k Pleškovi, který ji nasměroval do opačného rohu – 1:2.

„V dalším průběhu jsme se snažili o vyrovnání a šance k tomu byly,“ podotkl trenér. Nejdříve pálil nad Šimeček, pak měl čistý gól na kopačce Baranek, když se zmocnil míče ve skrumáži, ale těsně minul. Bohužel pro domácí přišla 72. minuta a další šťastný gól Valachů z kopačky Bíny, který znamenal vítězství hostujícího týmu 1:3.

„Doplatili jsme na vlastní chyby a špatnou koncovku. Valašské Meziříčí bylo produktivnější,“ shrnul Černín. „Cíl - zachránit divizi - jsme ale splnili, a to je důležité,“ uzavřel mladý trenér. Přípravu na nový soutěžní ročník by Kravaře měly začít 5. července.

SK Kravaře - TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:1)
Branky: 24. Ferenc – 37. a 57. Plešek, 72. Bína, 157 diváků
Kravaře: Bilík – Vaněk (73. Řeháček), Klösel, Hružík, Blatný – Poštulka, Baranek, Staněk, Šimeček (77. Boček) – Ferenz, Peterek (46. Knopp)