Trenér áčka Jiří Swiech má právě díky němu a Raymondu Darkehovi s Afričany výborné zkušenosti.

„Ze začátku jsem se toho bál, protože mě strašila hlavně jazyková bariéra. Eric však měl na krajský přebor nadstandardní úroveň a hlavně perfektně zapadl do kolektivu. Po sezoně se vrátil do Afriky, pravidelně jsme si vyměňovali emaily a brzy se uvidíme. Momentálně působí ve Vítkovicích. Podle mě se ve třetí lize dokáže prosadit," uvedl Jiří Swiech a jedním dechem dodal:

„S Raymondem to je podobné. Jde o neskutečně gólového útočníka. Měli jsme o něho zájem, ale nebyli jsme schopni naplnit jeho platové požadavky, proto zamířil do Břidličné. V minulých dnech jsme zkoušeli čtveřici Ghaňanů. Kravaře jim doporučil Eric. S jedním jsme se rozloučili, protože neměl potřebnou kvalitu. Další stále testujeme."

V Kravařích se po minulé sezoně museli rozloučit hned s několika oporami. Směr Petřkovice nabral Radim Baranek, do Rakouska se přesunul Roman Staníček, v Krnově zkusí štěstí Lukáš Kužel a odešel také David Švacha: „Většina z těchto fotbalistů chtěla vyzkoušet štěstí ve vyšších soutěžích. Právě z toho důvodu jsem se poohlížel po nových akvizicích z okolních týmů I. A třídy nebo nižších soutěží."

S týmem se tak připravují Jakub Pfleger, Filip Linda, Jakub Gloga, Patrik Kozelek anebo Jakub Kučerák, který působil v mládežnických výběrech Slezského FC. Ze stejného klubu, konkrétně divizní rezervy, má mít do klubu nakročeno také Aleš Kubalák, k definitivní dohodě obou stran ovšem zatím nedošlo.

K posilám patří také křídelník Martin Dzierža z Otic. O minulém víkendu v Českém Těšíně sahala Swiechova družina alespoň po bodu. Vstřelila první branku a až do sedmaosmdesáté minuty byl stav nerozhodný 1:1. Pak rozhodl Kiška: „Byla to strašná škoda. Když jsem po zápase přišel do šatny, byli všichni hodně naštvaní. Ten zápal pro hru a vítězství se mi líbí."