„K zápasu jsme nenastoupili, ale není to signál, že by fotbal v Kravařích skončil, další průběh přípravného období bude probíhat podle plánu," uklidňuje situaci nový předseda oddílu Karel Peterek.

„Na hráče, kteří se s námi připravovali, nemáme finance. Nechceme jít do žádných dobrodružství a klub zadlužovat. Momentálně ještě vyrovnáváme pohledávky z minulého období," přiznává nový šéf klubu a doplňuje: „K tomu, abychom mohli udělat hráče, kteří s námi v zimě trénovali, potřebujeme 500 000 korun, což mi přijde na krajský přebor docela dost."

Karel Peterek momentálně vede jednání s potenciálními sponzory. „Mohu říci, že nějaké finanční částky se nám již podařilo zrealizovat," řekl předseda MFK Kravaře.

Vedení klubu momentálně hledá nového kouče. Jiří Swiech totiž po devíti letech skončil. „S Jirkou jsme se rozešli v dobrém. Nový trenér se k týmu brzy připojí. Věřím, že Kravaře budou v krajském přeboru konkurenceschopné," říká Karel Peterek.

„Nezastírám zklamání, ale takový už je život. Měl jsem za úkol sehnat hráče, to se mi podařilo. Bohužel nakonec se ukázalo, že na ně nejsou finanční prostředky. Když jsem viděl, kolik kluků by v kádru zůstalo, nechtěl jsem dál pokračovat. Kravařím budu ale dál fandit," okomentoval situaci Jiří Swiech.