Opava se musela obejít bez dvou klíčových hráčů Janetzkého a Kirschnera, ale už po osmi minutách si vytvořila první velkou šanci, Matěj Helebrand ji však neproměnil. Další gól měl na kopačce Adamovský, ani on ale domácího brankáře nepřekonal.

„Zápas byl oboustranně nervózní. Oba týmy si byly vědomy jeho důležitosti," poznamenal trenér Opavy Alois Skácel. „My jsme si v prvním poločase vytvořili dvě gólovky, bohužel ani jednu se nám proměnit nepodařilo," podotkl kouč SFC.

„Kroměříž se snažila, hrozila z brejků, ale do větší brankové příležitosti se nedostala," dodal.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. „Bojovnost vítězila nad fotbalovostí. Když to shrnu, tak typické barážové utkání," pokračoval Alois Skácel ve svém hodnocení. Jediná branka utkání padla po trestném kopu Rolného, kdy jeho střelu protečoval do branky Češek.

„Důležité vítězství, ale teprve jsme v poločase," snaží se krotit optimismus trenér Opavy. „Hráči dnes předvedli dobrý výkon, za to jim chci poděkovat. Pokud na něj naváží i v sobotu, tak se o naši záchranu nebojím," uzavřel šéf opavské lavičky.

Odveta je na programu v sobotu od 11 hodin na hřišti za koupalištěm.

Hanácká Slavia Kroměříž U19 – Slezský FC Opava U19 0:1 (0:0)
Branka: 73. Češek
Opava: Lasák – Košárek, Farský, Češek, M. Helebrand – Rolný, Berger, Vicherek (80. Rychlý) – A. Helebrand (65. Korbel), Adamovský, Večerek. Trenér: Alois Skácel.