První poločas se odehrál v režii hostujícího celku. V osmatřicáté minutě dostal přihrávku mezi litultovické beky Dzierža, postupoval sám na gólmana a otevřel skóre. Dvěma nebezpečnými střelami se prezentoval také Škrobánek, jenže ani jeden z těchto pokusů nemířil do černého.

Jedinou vážnější šanci domácích si vypracoval Šumbera, který se však v koncovce ukvapil. Tímto je sumář úvodního dějství završen.

Nad družinou Litultovic se začalo smrákat v dvaašedesáté minutě. Na centr z rohu si naběhl opět Dzierža a navýšil otický náskok. Vývoj zápasu donutil trenéra Tomáše Leiferta k několika změnám v sestavě. Do utkání naskočili Procházka s Pavelkem a později také Honig.

Mezitím Otice mohly dávat na 3:0, jenže Škrobánek sám před gólmanem místo střely volil nahrávku na Reznera, jehož zblokovala domácí obrana.

S třiaosmdesátou minutou bylo jasné, že Leifertova střídání se osvědčila. Korbel totiž přistrčil Honigovi, jenž pokořil Kořistku. V nastaveném čase to již vypadalo na výhru hostí. Střídající Pospíšil ovšem mířil těsně vedle. No, a tak těsně před koncem udeřilo na druhé straně. Honig přihrál Korbelovi a ten vyrovnal na konečných 2:2.

„Těžké, prestižní utkání. Měli jsme z Otic obavy. Přece jenom mají na soupisce několik mladých běhavých kluků a šlo vidět, že chtějí zvítězit. Hodlali jsme hrát poctivě zezadu. Naštěstí vyšla střídání. Remízu však nemůžu hodnotit jako zaslouženou,“ komentoval Tomáš Leifert.

„Obrovské zklamání. Měli jsme na dosah tři body, avšak domů se vracíme pouze s jedním. V poslední desetiminutovce jsme neměli dopustit, aby domácí dvakrát skórovali. Bohužel se to nepovedlo,“ smutnil kouč hostí Marek Luzar.

Litultovice - Otice 2:2 (0:1)
Branky: 83. Honig, 92. Korbel – 38. a 62. Dzierža

Litultovice: Čermín – Nádeníček, Bělaška, Dörrer, Sheuer (73. Honig) – Haas, Borč, Drápal (63. Procházka), Racko (63. Pavelek) – Korbel, Šumbera
Otice: Kořistka – J. Byrtus, Potíž, Poledník, Dlouhý – Dzierža (90. Pospíšil), Škrobánek, H. Luzar, Cupák (67. Kostera) – Valeček, Rezner (82. Draisaitl)