FOTBAL: Malé Hoštice - Velké Heraltice 5:0

Malé Hoštice - Série jednoznačných utkání pokračovala v Malých Hošticích, i když v tomto případě to zas až tak jednoznačné nebylo.

26.6.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Nástup do zápasu se lépe povedl domácím, které už ve třetí minutě poslal do vedení Sliž. Ten doklepl odražený balon po střele spoluhráče Mlýnka. Následoval nebezpečný pokus Martina Staníčka, ale skóre zůstalo neměnné.

Hosté sice hrozili zásluhou Piatkeviče a Blažeje, ovšem gól z toho nebyl. „Nebylo to zase až tak jednoduché, jenže ve hře hostí byla spousta nepřesností, které se nám dařilo trestat,“ popisoval trenér Hoštic Roman Grygarčík.

Účet prvního poločasu byl dovršen brankou Mlýnka. Ve čtyřiapadesáté minutě Jan Vožník z distance asi osmnácti metrů přehodil vybíhajícího Kubánka a dával na 3:0. „Tento gól byl rozhodující. Heraltice poté hrály dost odevzdaně,“ pokračoval domácí kouč.

Krátce po hodině hry byla k vidění asi nejkrásnější akce celého utkání. Vožník, Sliž a Chřibek rozebrali hostující obranu a posledně jmenovaný dával doslova do prázdné kasy. Poslední branku sobotního duelu vstřelil po faulu na Sliže z penalty Thiemel. Malé Hoštice tak vyhrály s přehledem 5:0.

„Zaslouženě jsme získali tři body. Hosté měli nějaké šance, takže až tak jednoduše se toto vítězství nerodilo,“ zauvažoval Roman Grygarčík.

„V tomto střetnutí už ani jednomu z obou týmů absolutně o nic nešlo, proto z tohoto výsledku neděláme žádnou velkou vědu. Měli jsme problémy s poskládáním základní sestavy, což se pod prohrou také podepsalo.

Ve druhé půli sice René Štěpán nastřelil břevno, dobré možnosti si vytvořil znovu i Piatkevič, ovšem výhra domácích je zasloužená,“ konstatoval trenér Velkých Heraltic Rostislav Štěpán.

Malé Hoštice - Velké Heraltice 5:0 (2:0)
Branky: 3. Sliž, 41. Mlýnek, 54. J. Vožník, 66. Chřibek, 73. z pen. Thiemel

Hoštice: Národa – Kania, Kašný, Kurzica, Unruh – Staníček (76. Matušovský), Thiemel, Chřibek, Mlýnek (66. Šafarčík) – J. Vožník, Sliž (80. Malohlava)
Heraltice: Kubánek – Tesař, M. Štěpán, M. Valchař – R. Štěpán, Ondra – Zwardoň, Kačeriak (80. Rašo), Čunta, Blažej – Piatkevič

(dus)

26.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.