„Máme rádi zábavu, atrakce, tanec, proto jsme se rozhodli tradiční Strassenfest pořádně okořenit,“ řekl s úsměvem předseda pořádajícího spolku Denis Neminář. Vedle bohatého občerstvení byly k vidění i hudbení scénky. „Program jsme nacvičovali téměř dva měsíce. Na všech písničkách, které jsme převedli, jsem se plně shodli. Nacvičit choreografii nebylo jednoduchou záležitostí,“ přiznal Denis Neminář.

Své umění s klávesami na krku předvedl i fotbalista Jan Schaffartzik, který imitoval Michala Davida. „Schaffa bydlí na naší ulici. Jeho rodiče nám pravidelně s organizací pomáhají. Teď se zapojil i Honza a bylo vidět, že do toho dal srdce,“ podotkl předseda spolku Botumeszkame.

Vojtěch Hranoš
Vojtěch Hranoš v hledáčku Sparty, Opava testuje Adama Provazníka

Nebyl jediným fotbalistou, který předvedl své kulturní vlohy. Taneční kreaci si střihl i Kamil Bitta, bývalý hráč Opavy, Kravař nebo Jakubčovic nad Odrou. A to nebylo vše. Mezi vystupujícími se objevil i někdejší ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan. Vystupující přišel povzbudit z dalekých Loun Tomáš Smola, před odjezdem za kyperským angažmá se zastavil i Nemanja Kuzmanovič.

Organizátoři mysleli i na ty nejmenší. Připraveny byly nafukovací atrakce. Děti dostávaly plyšáky, nanunky nebo oplatky. Na programu byla i jízda na koni. Proběhla také soutěž o nejlepší buchtu ulice. 

Akce měla obrovský úspěch. „Ohlasy na sobotní odpoledne byly pozitivní. Pochvalu jsme sklidili i od naší paní starostky. Je to pro nás velká motivace. Chtěl bych tímto poděkovat i našim partnerům, bez jejich pomoci bychom takovouto akcí jen těžko udělali,“ podotkl Denis Neminář. Další akci plánuje spolek Botumeszkame na druhého prosince, kdy proběhne Alpský den. „Bude to o čertech, více ale neprozradím,“ zakončil šéf spolku.