Martin Hanus už v sobotu za svůj nový tým nastoupil a tři minuty před koncem zajistil proměněnou penaltou vítězství Hodonína v Přerově 2:1.

„Všechno se seběhlo strašně rychle. Nechtěl jsem nikam odcházet, ale nakonec jsem se rozhodl. V Hlučíně jsem vycítil, že bych si moc nezahrál, a já ve svém věku nechci sedět na lavičce," řekl Martin Hanus.

Velký význam v jeho odchodu sehrála role hodonínského kouče Františka Komňackého. „Když vám zavolá takovýto uznávaný trenér, těžko se jeho nabídka odmítá. Hned mi řekl, jaká bude moje role v týmu, mluvil na rovinu a to se mi líbilo. Domluvili jsme se rychle na dvouměsíční spolupráci," pokračuje devětatřicetiletý, historicky nejlepší střelec MSFL.

„Lákalo mě i to, že Hodonín je ambiciózním klubem, který má jasný cíl, a to postoupit do třetí ligy. Věřím, že mu k tomu svými góly pomohu," podotkl rodák z Bohumína s tím, že do svého nového působiště bude jezdit jen na páteční trénink a víkendový zápas. „Jinak budu trénovat s Hlučínem," doplnil.

Kádr Hodonína má velkou kvalitu. Mezi jeho největší hvězdy patří záložník Tomáš Polách nebo obránce bratislavského Slovanu Roman Konečný, záložník Slovácka Zdeněk Šturma či bývalý obránce Opavy Radomír Víšek. „Tenhle tým by se neztratil ani v MSFL," míní Martin Hanus.

„Kluci nezachytili začátek jarní části a nějaké body ztratili," poznamenal Hanus, který během podzimu vypomáhal i Lanžhotu, účastníkovi krajského přeboru Jihomoravského kraje. „Chtěl jsem v Lanžhotu pokračovat, jenomže klub se rozhodl jít cestou vlastních hráčů, což se dá i pochopit, jelikož od příští sezony projekt s farmami končí," konstatoval fotbalový útočník, který devatenáctého května oslaví čtyřicáté narozeniny.

Sobotní zápas v Přerově byl pro Martina Hanuse specifický i v tom, že obranu Přerova dirigoval jeho kamarád a bývalý hlučínský spoluhráč Petr Bogdaň. „Když jsem Bogymu volal, že proti němu budu hrát, myslel si, že je to apríl. Zprvu tomu nechtěl vůbec věřit," zakončil s úsměvem Martin Hanus.