„Dostal jsme tři nabídky, za které jsme strašně rád, a z nich po rodinné domluvě zvolil Slovácko, odkud to mám domů nejblíž," vysvětlil Michal Daněk, který se v pondělí zapojil do přípravy s výběrem trenéra Svatopluka Habance.

„Do Ostravy bych ale šel v jiné pozici, než je tomu u Slovácka. Je mi teprve jednatřicet, rád bych ještě čtyři pět let chytal, ještě mám čas, abych se do Baníku vrátil. S lidmi z Ostravy jsem v kontaktu, uvidíme," doplnil zkušený gólman, který prošel mimo jiné také Plzní, Českými Budějovicemi, Blšany, Kladnem a samozřejmě ostravským Baníkem.

Vyzkoušel si také, jak chutná fotbal v Anglii, a to během hostování ve West Bromwich Albion.

Ve Slovácku nahrazuje Dušana Melichárka a post jedničky se porve s Milanem Hečou. „Mluvil jsem s trenérem, budu čekat na svou šanci. Všechno záleží na výkonech a také na zdraví. Určitě nikomu nepřeji nic špatného, ale víte, jak to ve fotbale chodí, stát se může cokoliv," řekl ke své pozici v novém působišti.

V době, kdy Michal Daněk nechytal, připravoval se v rodném Hlučíně. Trenér Milan Valachovič mu dokonce dal šanci i v letních zápasech přípravy. V předvánoční exhibici dokonce za Hlučín nastoupil v útoku. „Jsem rád, že mi v Hlučíně, odkud pocházím, umožnili trénovat a udržovat se, za což bych jim chtěl poděkovat," uzavřel Michal Daněk.