Poprvé se skóre měnilo už v osmé minutě hry. Rosendo poslal přesný centr před branku hostů a dezorientované zadáky i s brankářem Kosmálem vyškolil mladý útočník Jakub Hora. „První přihrávka za obranu a hned branka,“ kroutil hlavou hlučínský trenér Pavel Hajný.

To ještě nevěděl, že za pět minut budou jeho vrásky ještě větší. Andrei z rohového kopu našel Fraňka a ten hlavou zvýšil na 2:0. Do poločasu se pak ještě prosadil Jakub Hora a čtyři minuty po startu druhého dějství srazil hostům sebevědomí opět Karel Franěk.

Mostečtí útočníci si čtveřici branek hezky rozdělili. Hosté navíc hráli čtyřicet minut bez vyloučeného Čelůstky.

„Ta prohra je obrovská ťafka. Čtyři nula a navíc vyloučený stoper. Takže pro nás nepříjemné. Rozhodly první dvě branky, to je evidentní. Gól jsme dostali hned po první přihrávce za obranu, gólman to nesmyslně vyrážel před sebe. Pak standardní situace, kterou jsme si absolutně nepohlídali.

Bohužel jsme mužstvo, že když prohráváme 0:2 tak už nemáme sílu. Hráči si tolik nevěří. Když se podíváte na statistiku kolik jsme vstřelili branek, tak je jasné, že je to pro nás velký problém. Po druhé brance hráči přestali dodržovat taktické záměry, byli jako utržení ze řetězu,“ nebyl spokojený kouč hostů.

„Soupeře jsme sledovali. Chtěli jsme hned od začátku presovat útočníkama, když má soupeř míč. Snažili jsme se mít balón pod kontrolou. V prvním poločase se nám presink dařil. Napadali jsme soupeře, měli jsme to pod kontrolou, byly šance, dali jsme dva góly.

Jediným problémem byly ztráty ve středu hřiště, k tomu jsme si řekli v kabině své. Ve druhém poločase to bylo hlavně o tom, abychom zápas v klidu dohráli,“ ohlédl se za střetnutím domácí lodivod Jorge Aňon. Fakta zápasu:

FK Baník Most – FC Hlučín 4:0 (3:0)
Branky: 8. a 38. Hora, 13. a 49. Franěk. ŽK: Andrei, Hora – Čelůstka, Bogdaň. ČK: 49. Čelůstka (Hlučín). Rozhodčí: Jech – Marek, Peřina. Diváci: 450

Most: Šavol – Knakal, Běloušek, Tonev, Sigmund – Andrei (75. Frnoch), Hofmann, Lafrance (82. Jedinák), Rosendo – Franěk (65. Oboya), Hora
Hlučín: Kosmál – Juřátek (46. Dobeš), Čelůstka, Bogdaň, Švrček – Dohnálek, Hrtánek, Javorek, Žižka (58. Drozd) – Sokol, Prokeš (46. Vlček)