Začátek zápasu přinesl celou řadu nepřesností na obou stranách. První větší vzruch přišel až po sedmnácti minutách hry. Hanusův centr vracel na hranici šestnáctky hlavou Mucha a Lukáš z voleje střílel těsně vedle. O minutu později na druhé straně zazdil po přihrávce Václavka tutovku Kopel.

První branka zápasu byla k vidění ve 35. minutě a byla z kategorie kuriózních. Kaizar chtěl odkopnout míč, jenomže mu přepadl přes nohu a skončil v síti - 1:0. Orlovská odpověď mohla přijít z kopačky Františka Hanuse, jeho dalekonosná rána vypadala nebezpečně, avšak gólmana Šteinigera z klidu nevyvedla. Dvě minuty před koncem poločasu se k zakončení dostal i jeho starší bratr Martin, Hlučín ale z jeho pokusu vytěžil pouze rohový kop.

Po přestávce domácí přidali. Čistou gólovku měl Badalyan, ocitl se sám před Rohelem, bohužel mířil do středu branky, kde byl připraven hostující gólman. Rychlonohý Arménec dělal hostům velké problémy. V 75. minutě dokonale vyškolil Kaziara, kterého tak zamotal, že hostující zadák nevěděl čí je a jen sledoval, jak domácí útočník dává druhou branku.

Sedm minut před koncem se dočkala i hlučínská ofenzivní hvězda Martin Hanus, který po přihrávce Dostála zvyšoval na 3:0. Výběr Pavla Hajného měl poté ještě jednu tutovku. Zcela osamocený Dostál ale trefil pouze tyč, byť k zakončení měl spoustu času. Pozápasové ohlasy v sekci video.

Hlučín – Orlová 3:0 (1:0)
Branky: 35. Kaizar (vlastní), 75. Badalyan, 83. Hanus. Priesol – Cieslar, Duda. Diváci: 220

Hlučín: Šteiniger – Skřehot, Heinik, Čelůstka, Schaffartzik – Mucha (71. Polášek), Wludyka (64. Štefek), Lukáš, Dostál – Martin Hanus (85. Ptáček) – Badalyan. Trenér Pavel Hajný
Orlová: Rohel – Žižka, Míšanec, Kaizar, Keresteš – Jonek (74. Urban), Silveria (85. Nekoranec), Kovář, František Hanus – Václavek, Kopel (46. Perić). Trenér Bohuš Keler