Výběr trenéra Valachoviče začal aktivně a už po šesti minutách to zkusil záložník Dostál, ale otrokovický brankář Juřík byl na místě. Ten o chvíli později kvůli zranění odstoupil a zápas dochytal Janečka. Po čtvrthodině hry se aktivní Dostál prodral po centru z levé strany k hlavičce, zamířil však nad bránu.

Aktivně hrající Hlučínští krátce nato předvedli pěknou kombinaci, kdy Dostál po pravé straně vysunul Halašku, ten si obhodil obránce a do vápna poslal ostrý centr, na který Sasín ve skluzu jen těsně nedosáhl. Velkou tutovku vzápětí zazdil Kraut, jenž se objevil sám před otrokovickou svatyní, položil si gólmana, ale dostal se do ostrého a vypálil nad.

Jeho chvíle přišla na řadu ve 33. minutě, kdy po Halaškově centru Janečka vyrazil míč právě ke Krautovi, který jej pohotově uklidil do sítě, a domácí vedli. V závěru první půle mohl po rohu vyrovnat Netopil, jenže jeho hlavičkový pokus minul levou tyč.

V 57. minutě inkasoval po faulu druhou žlutou kartu hostující Šuranský a putoval pod sprchy. O moment později z přímého kopu zakroutil míč pod břevno Ondrušík a Janečka se musel pořádně natahovat, nakonec však balon vytěsnil mimo tyče.

Otrokovické oslabení domácím paradoxně uškodilo. Zdálo se, že Hlučín vypadl z role, nedokázal udržet balon a přicházely laciné ztráty. Netrvalo však dlouho a po rohu dorazil do sítě odražený balon Heiník – 2:0.

Otrokovice byly směrem dopředu neškodné a po hrubce jejich obrany vstřelil svůj dvanáctý gól v sezoně hlučínský šutér Kraut, který tak uzavřel skóre na 3:0.

FC Hlučín – FC Viktoria Otrokovice 3:0 (1:0)
Branky: 33. a 86. Kraut, 77. Heiník. Rozhodčí: Ondráš – Ogrodník, Tomanec. ŽK: Foltýn – Šuranský, Silný, Mazouch. ČK: 57. Šuranský (Otrokovice). Diváků: 128
Hlučín: Hampel – Heiník, Mac, Žižka – Hudeczek – Halaška (82. Sporysz), Foltýn (87. Štefek), Dostál, Ondrušík – Sasín (72. Hanus), Kraut. Trenér: Milan Valachovič