V hostující sestavě překvapivě chyběl zkušený záložník Lukáš Zelenka, kterého na trávník nepustilo zranění. „V prvním poločase jsme nehráli špatně. Častěji jsme se dostávali k ohrožení soupeřovy branky," poznamenal kapitán FC Hlučín Martin Hanus.

Ve 38. minutě vnikal do šestnáctky Hanáků František Hanus, po kontaktu s protihráčem padal k zemi, následně zakončoval jeho starší bratr Martin, jenomže byl stažen za ruku a branku netrefil. „Jasná penalta. Už za faul na bráchu ji mohl písknout. Pan rozhodčí nám tímto velice ublížil, z druhého poločasu pak udělal hotovou holomajznu," zlobil se Hanus.

Jeho tým měl ještě jednu zajímavou šanci tři minuty před koncem poločasu. Polášek zahrával standardní situaci, míč prošel až do šestnáctky a zastavil se o tyč Burešovy branky.

Po přestávce zvýšili Hanáci aktivitu a v 58. minutě se dočkali gólu, Hirsch dostal balon za obranu a domácí v domnění, že jde o ofsajd, přestali hrát. Hostující hráč nedal Andrejkovi šanci. „Po zhlédnutí videa šlo o regulérní gól, ofsajd to nebyl," uznal Martin Hanus. „Už tak toho rozhodčí, hlavně hlavní, pokazil hodně. Obracel fauly, otáčel auty, choval se k nám arogantně," hněval se kapitán FC Hlučín.

Slezané nebyli schopni odpovědi. „Ve druhém poločase jsme pomalu nevystřelili na branku, naše hra připomínala křeč," pravil starší z bratrů Hanusů, který se v letošní sezoně neskutečně trápí. Za deset kol se ani jednou netrefil, což je v jeho případě nevídaný jev. „Trápím se, padla na mě deka. Snad se to už brzy zlomí," přeje si veterán hlučínské sestavy.

FC Hlučín – Prostějov 0:1 (0:0)
Branka: 58. Hirsch. Rozhodčí: Caletka – Dubravský, Klíma. ŽK: Barcal, Bogdaň. Diváci: 220
Hlučín: Hlučín: Andrejko – Polášek, Štefek (72. Heiník), Barcal, Malchárek – Žižka (61. Ondrušík), Bogdaň, Hudeczek, Mucha – F. Hanus – M. Hanus (58. Lukáš). Trenér Petr Samec