Skóre se v Hlučíně změnilo už po dvou minutách, když Kroupa vyhrál těsně za středovým kruhem hlavičkový souboj a k míči se dostal Koudelka. Ten rychlým sprintem utekl domácím obráncům, před bránou našel volného Pančocháře, jenž poslal hostující výběr do vedení.

Krátce nato se uvolnil dlouhán Kroupa, ale jeho rána šla pouze do ochranné sítě za domácí svatyní. Prostějovští byli v úvodu utkání aktivnější, do dalších vyložených šancí je však hlučínská obrana nepustila.

Hlučínští toho směrem dopředu mnoho nevymysleli, ale ve 41. minutě Dostál chytrou uličkou vysunul Muchu, ten poslal před bránu z pravé strany ostrý centr a zkušený Hanus stál ve správný čas na správném místě – 1:1.

Hned nato mohl Prostějovu vrátit vedení ex-sparťanský záložník Zelenka, jenže ze slibné pozice přestřelil.

Domácím nevyšel ani vstup do druhé půle. Po pěti minutách totiž Dostál trestuhodně ztratil míč, ten si vzal Kroupa, poslal balon doleva na neobsazeného Pančocháře, jehož dělovka zapadla přesně k pravé tyči a hosté znovu vedli. Neuběhla ani čtvrthodinka a prostějovská lavička slavila potřetí. Na rohový kop si naskočil krajní obránce Krejčíř a přesnou hlavičkou překonal gólmana Hlaváče – 1:3.

Hlučín vrhl všechny své síly do útoku a po výborné přihrávce Hanuse mohl snížit Mucha, ale v ideální střelecké pozici orazítkoval jen pravou tyč prostějovské brány. Domácí dokázali Prostějov několikrát zatlačit, jenže z množství závarů nedokázali dostat míč do brány, a z utkání proti jednomu z favoritů soutěže nevytěžili ani bod.

FC Hlučín – 1. SK Prostějov 1:3 (1:1)
Branky: 41. Hanus – 2. a 50. Pančochář, 62. Krejčíř. Rozhodčí: Batík – Streit, Mikeska. ŽK: Dostál, Žižka – Krejčíř

Hlučín: Hlaváč – Heiník, Mac, Malchárek – Dostál (77. Žižka), Váňa – Mucha (81. Hudeczek), Foltýn, Hanus, Limanovský (68. Badalyan) – Ondrušík. Trenér Milan Valachovič
Prostějov: Bureš – Hirsch, P. Hloch, Zatloukal, Krejčíř – Koudelka (48. Machálek), Petržela (87. Šteigl), Zelenka (90. M. Hloch), Fládr, Pančochář – Kroupa. Trenér František Jura